fbpx
Home Savartynėlis Vasaros projektas #2 arba du mėnesiai darbo

Vasaros projektas #2 arba du mėnesiai darbo

by Neko

Vasaros projektas įgavo pagreitį. Trys vaikinukai pagal mano ruošiamus planus bėgioja jau 9 savaites. Kai rašiau pirmąjį įrašą, visi jie darė bazinius darbus, t.y. po truputį didinome kilometrų skaičių per savaitę, atlikome keletą kojas stiprinančių treniruočių ir visą dėmesį skyrėme aerobiniam pajėgumui didinti.

Dabar visi trys jau pradėję specifinį pasiruošimą maratonui, skirtumas yra tik kelios savaitės, bet esminiai pamatiniai darbai atlikti pas visus. Labai daug dėmesio ir toliau skiriame ilgiesiems bėgimams, kurių pagrindinė užduotis – aerobinis darbas, tad jis buvo daromas griežtai pagal pulsą. Aš nematau prasmės ir tikslo bėgioti easy run ir long run pagal pace, juk šių bėgimų esmė yra stiprinti aptarnaujančią sistemą ir „mokyti“ organizmą ekonomiškai naudoti energiją. Kalbant apie skaičius, keli long run buvo apie 30 km ar kiek ilgesni. Manau, kad tai visai neblogas darbas.

Be ilgųjų bėgimų, daug dėmesio buvo skirta darbui ties anaerobiniu slenksčiu. Šioje vietoje, darbai ėmė labiau skirtis, nes kiekvieno pajėgumas ir galimybės yra skirtingos. Taip pat didelę įtaką turi ir savaitiniai kilometrų ir treniruočių skaičiai. Atsižvelgiant į šiuo dalykus, vaikinai darydavo po vieną arba dvi sunkias treniruotes per savaitę. Pagrindinės treniruotės – tai skaidyti tempo run iki 8 km arba continuous run, kurių metu pulsą „užkeldavome“ iki anaerobinio slenksčio. Visą kitą buvo kilometrų „rinkimas“ ir atsigavimas po sunkesnių treniruočių.

Paskutiniame periode daugiausiai dėmesio skirsime maratono pace bėgimams (darbams). Būtinai pasidarysime keletą intervalinių treniruočių, dar keletą tempo run, galimai įkomponuotų į long run bėgimus ir, žinoma, toliau laikysime aukštą intensyvumą, kol „ateisime“ iki priešvaržybinio periodo.

Ką apie pasiruošimą mano patys bėgikai?

Valdemaras: „Visų pirma, naujovė man buvo bėgimas su pulsometru. Tada supratau, kad didžioji dalis mano treniruočių iki tol būdavo per stiprios, net ir tos, kurios skirtos atsistatymui. Dabar atrodo, kad visą laiką lieka „rezervo“ ir galėčiau dar bėgti ir bėgti. O kai ateina „darbinės“ dienos, tuomet jau galiu pilnai išsikvėpti. Taip pat „raktinės“ treniruotės tapo stipresnės ir nuovargis ilgai neužsilaiko. Savijauta gera ir, jeigu tokia išliks, maratonas turėtų būti sėkmingas.”

Tautvydas: „Sekasi puikiai, viskas nauja įspūdžių „belekiek.“ Pasiruošimas su treneriu pirmas, maratonas, taipogi, pirmas. Supratau, kad kai pats ruošiausi visiems bėgimams prieš tai, padariau visas įmanomas klaidas. Dabar darbas yra kryptingas ir duoda puikių rezultatų. Prieš 2 savaites bėgdamas long run 30 km, patyriau labai įdomų jausmą, 28-29 km saulėtą ir karštą dieną pašiurpo visa oda ir lyg šaltis pradėjo krėsti. Iš pradžių lyg ir išsigandau, bet vėliau supratau ,kad greičiausiai organizmas pradėjo energiją gaminti iš baltymo. Per kelis long run buvo minčių nubėgti kokius 35-40 km, bet pažadėjau Daliui jokių improvizacijų, tai teko mintis varyti šalin. Labai laukiu savo pirmo maratono ir kartu bijau, nes nežinau, kas bus, bet aš tikiuosi, kad viskas bus super”.:

Linas: „Įspūdžiai ruošiantis su Daliaus pagalba vis dar puikūs ????. Labiausiai dėkingas už paaiškintą bėgimo ABC, nes, pasirodo, kad visas įmanomas klaidas aš jau padariau ????. Aš gyvenime nesu bėgęs tiek kilometrų, bet kažkaip nuovargis neužsilaiko. Meluočiau, jei sakyčiau, kad tų kilometrų visiškai nejaučiu, kojos tikrai sunkios ir jaučiasi, kad paskutiniu metus jos turėjo neblogą krūvį. Bet bendra savijauta tikrai gera ir tas labai džiugina”.

Taigi su tokiomis mintimis mes gyvename ir pradedame specifinį pasiruošimo maratonui etapą.

0 comment
0

You may also like