fbpx
Home Skaitytos knygos Shin Kyung-Sook „Prašau, pasirūpink mama“

Shin Kyung-Sook „Prašau, pasirūpink mama“

by Neko

       Paradoksalu, bet knyga, kurios stiprybė nėra stipri siužetinė linija, įtraukia taip stipriai, kad ją skaitydamas nekantrauji sužinoti, kas bus toliau. Su kiekvienu puslapiu vis labiau ima kankinti nerimą keliantis klausimas „Kaip pasibaigs ši istorija?“.

       Tai pasakojimas apie moterį, pasimetusią Seulo stotyje, ir jos šeimos bei jos vyro bandymus ją surasti. Liūdna, kad tik įvykus šiai šeimos tragedijai, namiškiai suvokė, kad jie nepažinojo savo motinos, savo žmonos.

       Autorė meistriškai žaidžia jausmais, atskleisdama graudžią realybę – pats artimiausias žmogus – mama, – deja, yra svetimas ir nesuprastas. Jos portretas tarsi mozaika dėliojamas iš keturių skirtingų veikėjų perspektyvos, t. y. jų prisiminimų, minčių, nuoskaudų, skausmo.

       Tai liūdna istorija, atskleidžianti tėvų ir vaikų santykius, kurie atšąla vos tik jiems palikus gimtuosius namus. Skaitydamas šią knygą imi galvoti, kad iš tiesų esame pernelyg užsidarę savuose pasauliuose ir kartais švaistome savo laiką nereikšmingiems dalykams.

       Ši knyga, visų pirma, man primena, kad neturėtume prarasti ryšio su pačiais svarbiausiais žmonėmis mūsų gyvenime. Juk be jų mes būtume tik vienišos žuvys dideliame bei šaltame vandenyne.

Knygą išleido leidyklą „Baltos lankos“. Ją galite rasti čia: Shin Kyung-Sook „Prašau, pasirūpink mama“

 

0 comment
0

You may also like