fbpx
Home Podcast S03.E01. Vytautas Strolia – nenorėčiau laiko atsukti atgal

S03.E01. Vytautas Strolia – nenorėčiau laiko atsukti atgal

by Neko

Negaliu nepasidžiaugti, kad trečiasis podcast’ų sezonas prasideda pokalbiu su Vytautu Strolia – Lietuvos biatlono rinktinės atstovu. Asmeniškai man, ši sporto šaka yra viena iš įdomiausių stebėjimui (atsakymas “kodėl” – podcast’e).

Žinot, aš drąsiai galėčiau paimti biatlono populiarinimo vėliavą ir nešti ją per Lietuvą, kad kuo daugiau žmonių atrastų šios sporto šakos žavesį, kuris slypi neprognozuojamoje dinamikoje. Atltetai varžybinio sezono metu (lapkritis – balandis) varžosi skirtingose pasaulio taškuose, taip vadinamoje Pasaulio Biatlono taurėje (reikia nepamiršti Nacionalinių varžybų, Europos ir Pasaulio čempionatų, kurie vyksta kasmet. Žinoma, pridėkime ir Olimpines žaidynes bei Universiadas). Šiemet ją (Pasaulio taurę) sudaro 11 etapų (deja, bet covid’as gan stipriai paveikė šalių žemėlapį, kuriame vyks etapai). Kiekviename etape atletas dalyvauja nuo 1 iki 3 disciplinų, o jų yra begalės: sprintas (dalyvauja visi), persekiojimas (jeigu patekai į jas po sprinto. Dalyvauja tik top 60 geriausiųjų sprinto etapo atletų), masinis startas (dalyvauja tik top 30 geriausiųjų bendros

Vytautas Strolia - Lietuva. IBU.<br /> Kontiolahti, Finland

įskaitos atletų), individualios lenktynės (dalyvauja visi), įvairios estafečių formos, tame tarpe ir mišrios (vyrai ir moterys kartu atstovauja savo šaliai). Kada ir kokios varžybos vyks, nustato varžybų rengėjai, sudarydami metinį kalendorių. Taigi, atletai varžosi ne tik dėl kiekvieno etapo nugalėtojo vardu, bet tiek dėl bendros įskaitos ir kiekvienos disciplinos nugalėjo vardo atskirai. Aritmetika gan paprasta, laimi tas, kuris po visų etapų yra daugiausiai surinkęs taškų. Na, o taškai renkami kiekviename starte. Pirma vieta verta daugiausiai (60 taškų), o kiekviena kita viena vis mažiau. Kaip jau supratote, varžybų skaičius yra begalinis, bet pernai (2019 metų sezone) bendros įskaitos nugalėtojas paaiškėjo tik po paskutiniojo etapo, paskutiniųjų varžybų. Konkurencija yra milžiniška, žinoma, žiūrovams nuo to tik smagiau.

Šios šakos dinamika slypi begalėje detalių: atleto greitis, ištvermė, taiklumas šaudyme, oro sąlygos, trasos subtilybės (kalniukai, aukštis virš jūros lygio), įrangos paruošimas varžyboms, psichologija. Apie visą tai ir yra šis pokalbis su Vytautu Strolia. Atletas papasakos daugiau apie vidinės biatlono virtuvės niuansų.

Pokalbį su Vytautu Strolia rasite NEKO Soundcloude.

0 comment
2

You may also like