fbpx
Home Apie sportą “S-Sporto” komentaras apie pasirinkimus šaltajam sezonui

“S-Sporto” komentaras apie pasirinkimus šaltajam sezonui

by Neko
S-Sportas D. Pacauskas

      Galiu tik pasidžiaugti, kad Lietuvoje turime ne vieną parduotuvę, kurioje galime rasti visko, ko reikia bėgimui. Vieną iš jų – S-Sportas, siūlantis itin platų asortimentą bėgimui būtinų prekių. Manau, kad didžioji dalis mano blog’o skaitytojų kuo puikiausiai žino juos, o kas nežino, tai trumpas komentaras būtų toks. S-Sportas – parduotuvė, kurioje dirba pro žmonės, pasiruošę padėti jums pačiais įvairiausiais klausimais. Svarbu pabrėžti, kad čia laukiami tiek pro bėgikai, tiek planuojantys pradėti savo bėgimo kelią asmenys.
Šis blog’o įrašas apie tai, kad žiema yra tokia pat nuostabi ir tinkanti bėgimui, kaip ir vasara, tereikia žinoti tam tikrus dalykus.

S-Sportas patarimai
Apranga

Siūlome rinktis šiltesnę, vėjui ir lietui nepralaidžią aprangą. Taip pat šaltuoju metu laiku, kuomet dienos trumpesnės, siūlome rinktis aprangą su atšvaitų elementais – juk saugumas taip pat svarbu.
Viršutinė apranga dažniausiai susideda iš trijų sluoksnių – turėtų prasidėti nuo termo marškinėlių (ilgomis arba trumpomis rankovėmis), kuri geba gerai išgarinti prakaitą, bei palaikyti kūno temperatūrą. Jeigu grįžus po bėgimo termo marškinėliai yra šlapi kaip skuduras, galime daryti prielaidą, kad jie yra prasti.  Kuomet apranga neatlieka savosios funkcijos, šiuo atveju garinimo,  esant vėjuotai dienai, susirgti nėra sunku.
Antrasis sluoksnis yra marškinėliai trumpomis/ilgomis rankovėmis arba džemperis. Būtent džemperis dažniausiai turi užtrauktuką iki pusės ir yra naudojamas ne tik šaltuoju sezonu (-5 ir žemiau), bet ir dabartiniu metu (rudenį), kuomet oro  temperatūra yra apie +10 ir nelyja. Ką rinktis, antram sluoksniui, priklauso nuo jūsų “draugystės” su šalčiu.
Trečiasis sluoksnis – striukė. Pagrindinė jos savybė – nepraleisti vėjo ir lietaus. Brangesnės striukės turi matavimo vnt. (mm). Šis matmuo nusako, kiek gaminys nepraleidžia vėjo ir lietaus. Taip pat jos dažniausiai yra lengvos, orui atšilus, galima įsimesti į bėgimo diržą ar kuprinę. Esant šaltesniam orui reikėtų rinktis šiltesnes striukes. Jos yra sunkesnės, tačiau žiemos metu suteikia daugiau šilumos.
Apatinė aprangos dalis susideda iš vieno arba dviejų sluoksnių – jeigu temperatūra yra virš 0 laipsnių, užtenka ir timpų ar kelnių, kurios yra atsparios vėjui ir lietui. Atsparumas vėjui yra labai svarbus, nes esant žvarbiam vėjui, netgi šiltos/žieminės timpos nepadės apsisaugoti nuo šalčio.
      Jeigu temperatūra krenta žemiau 0 laipsnių, siūlome rinktis ir termo kelnes, kurios bus kaip pirmasis sluoksnis. Jos naudojamos po kelnėmis ar timpomis. Būtent termo kelnės turėtų būti tokios pat specifikacijos kaip ir termo marškinėliai, t.y. palaikyti kūno temperatūrą ir išgarinti prakaitą.

Avalynė

Rudenį, žiemą esant didesniam kritulių kiekiui, siūlome rinktis Gore-Tex arba panašią membraną turinčius batus. Tai leis išlaikyti sausas kojas viso bėgimo metu bei nesušalti. Taip pat žiemos kolekcijos bateliai dažnai yra kuriami su atšvaitais, kad būtume matomi iš toli.  Šaltajam metų laikui skirti batai taip pat turi geresnį sukibimą su danga.
Miško takelius ar bekele mėgstantiems bėgikams siūlome rinktis grubletesnio pado batelius, kurie turi geresnį sukibimą su danga. Tai yra ypač svarbu esant šlapiam ir slidžiam paviršiui.

Beje, S-Sportas rekomenduoja užmesti akį štai į šiuos batų modelius*:

  • BROOKS Adrenaline GTS20 M;
  • New BalanceFresh Foam 880v10;
  • ASICS GT-2000 8 M.

*Taip pat primename, kad bėgimo batelius reikėtų rinktis ne pagal modelio spalvą, ar kaimyno rekomendaciją, o pasitarus su specialistais arba žinant, kurie modeliai Jums tinka.

Štai tokie pastebėjimai pasidalino S-Sporto kolektyvas. Aš galiu pridurti tik keletą nuvalkiotų frazių, kad aprangos pasirinkimas yra gan individualus dalykas. Sakykime, pernai metai žiemą aš nė karto nebėgau su termo rūbais. Man pakakdavo dviejų sluoksnių: marškinėlių ilgomis rankovėmis, šiltesnės striukės ir vėjui atsparių kelnių.  Neturiu aš ir kepurės, naudoju juostą, dengiančia ausis. Tik šiemet būtinai įsigysiu keletą bėgimui skirtu batelių su Gore-Tex, nes pats šlykščiausias dalykas – įmerkti koją į balą.

Sportas kviečia užsukti pas juos į parduotuves arba į jų el. namus www.s-sportas.lt

Jeigu Jums patinka mano rašliavos, galite sėkmingai jas paremti vienu baksu NEKO PATREON’E

 

0 comment
0

You may also like