fbpx
Home Skaitytos knygos Rich Roll „Ultra – žmogus“

Rich Roll „Ultra – žmogus“

by Neko

       Prisipažinsiu, buvau susidaręs nuomonę, kad ši knyga – tai popsas, kurio neskaitysiu iš principo. Mano supratimu, popsas gali būti skirstomas į dvi grupes: kai kažkas daroma dėl pinigų, šlovės ir pan. dalykų, atsižvelgaint į tai, kas šiuo metu pasaulyje yra madinga, arba kai iš tiesų geras darbas, kūrinys, projektas ir t. t. tampa populiariu savoje terpėje dėl savo išskirtinumo, kokybės ir pan. dalykų. Taigi manau, kad popsas gali būti blogas arba geras. Kaip jau supratote, Rich’ą Roll’ą buvau priskyręs prie blogosios kategorijos. Ir aš suklydau.

       Ši knyga – tai pasakojimas apie vyruką, kuris mokyklos ir koledžo laikais buvo perspektyvus plaukikas. Deja, susiklosčius tam tikroms nepalankioms aplinkybėms jis metė sportininko karjerą ir pasuko kitu keliu. Iš pradžių naujasis gyvenimas atrodė nuostabus, kol vieną dieną Rich’as suvokė, kuo pavirto jo gyvenimas, suprato, kad pablogėjo sveikata, o ir laimės dienose nebuvo likę daug. Taigi, reikėjo priimti sprendimą, kaip gyventi toliau, ką daryti, ir jis tai padarė – gana radikaliai, mano nuomone, bet padarė.

      Šioje knygoje kalbama apie žmogaus gyvenimo nepastovumą ir pokyčius, tai pasakojimas apie drąsą, valią ir pasiaukojimą. Tai autobiografija žmogaus, kuris savo gyvenimą kelis kartus apsuko 360 laipsnių kampu ir tapo žmogumi, kuris tarsi supermenas vaikams yra pavyzdys, kad dauguma neįmanomų dalykų tokie yra tik mūsų galvose. Na, o jeigu rašytume mažiau pompastiškomis frazėmis, tai knyga apie eilinį 21 amžiaus vyruką, kuris įrodė, kad turint tikslą ir valią (kurią reikėtų ugdyti) gyvenime galima įveikti daug sunkumų. Nebūtinai tai turi būti ultros ar ironmanai, net nebūtinai sportas, tai labiau požiūrio ir nusiteikimo klausimas, kai galvoje sulaužomi išankstiniai nusistatymai. Na, o vienas labiausiai patikusių dalykų buvo tas, kad žmogus suderino profesionalumą ir nutrūktgalviškumą, parodydamas, kad gyvenime reikia abiejų dalykų darnos.

       Šią knygą labai lengva skaityti, galbūt šiek tiek erzina popsinis amerikietiškas stilius, bet dėl to ši knyga nepraranda savo įdomumo, o gal kaip tik tampa tik dar įdomesne. Galbūt ne visiems gali patikti tai, kad Rich’as Roll’as tapo žaliavalgiu, ir jo įtaigus bei kartais konservatyvus požiūris šiuo klausimu. Nors mano galvoje įvyko net ne vienas persivertimas, kuris galiausiai virto gilesniu domėjimusi mitybos klausimais.

       Šią autobiografiją rekomenduoju perskaityti visiems sportininkams, nesvarbu, ar profesionalams, ar mėgėjams. Taip pat ši knyga puikiai tiks žmonėms, paskendusiems gyvenimo pilkumoje ir nedrįstantiems imtis pokyčių. Galbūt tai bus atspirties taškas naujo gyvenimo etapo link.
G e r o   s k a i t y m o .

0 comment
0

You may also like