fbpx
Home Mano pasaulis / Mintys Pandeminė žiema Portugalijoje

Pandeminė žiema Portugalijoje

by Neko

Penkios savaitės Portugalijoje pralėkė beprotiškai greitai. Jeigu laikyčiausi pirminio plano, tai jau tektų krautis daiktus ir keliauti namo, bet.. bet dar kurį laiką pasitrinsiu čia. Kovidinis gyvenimas yra nenuspėjamas, nors geriau pasukus galvą, galima tarstelti, kad joks normalus gyvenimas joks neturėtų būti. Jeigu jūsų kasdienybėje dauguma dalykų pilasi it iš vadovėlio, man jūsų gaila. Gyvenimas turi būti audringas it Magelanui, keliaujant aplink pasaulį (tikiuosi, kad „pagavote“ bajerį). Jis privalo būti toks pats nenuspėjamas it persimonas – juk niekada nežinai sutrauks burną ar ne (nebent aš nemoku). Gyvenimas privalo daužyti, talžyti ir mestelti vis naujų iššūkių į duobėtą, it portugališki keliai, kelionę, kad mes tobulėtume ir jaustume, kad ne veltui egzistuojame. Kitu atveju, tai ne gyvenimas, o džumanji audra uždaryta kartu su vėžliuku trilitrainyje.

Kovidinė situacija šalyje nėra gera. Tad apribojimų turime (haha, jau sakau kaip tipo vietinis) ne ką mažiau nei [jūs]  būdami Lietuvoje. Nors tam tikri dalykai skiriasi arba yra interpretuojami savitai. Tarkime, čia keliauti tarp savivaldybių draudžiama tik savaitgaliais. Kavinės ir restoranai buvo uždaryti (keiksmažodis) vos man atvykus (kokia neteisybė, ane?), palikus jiems galimybę teikti maistą išsinešti. Tad kavinių/restoranų atžvilgiu viskas panašu į apribojimus Lietuvoje išskyrus tai, kad Portugalijoje NEGALIMA PARDUOTI KAVOS IŠSINEŠTI. Tai traktuojama kaip socialinio gyvenimo skatinimas. Apie šį draudiminį bajerį nežinojau. Kažką buvau nugirdėjęs (žinot, mano portugalų kalba nėra ideali), bet mąsčiau, kad galbūt kažką ne taip supratau. Kol tai patyriau savo kailiu…

Pastel de nata

Pastel de nata

Kaip jau rašiau (viliuosi, kad jūsų atminis nėra kaip auksinės žuvelės), pirminis planas pasibūti Portugalijoje buvo apie 5 savaites, tad nenuostabu, kad plius minus po mėnesio Taste map kava ėmė nenumaldomai artėja link nulio. Privalu papasakoti, kad Lisabonoje yra keletas specialty coffee krautuvių, iš kurių jau yra tekę pirkti kavą, bet… (aha, vėl įvyko „bet“) pystelėjo kažkoks fail’as ir siuntinys padarė dingau. Štai tau ir XXI a. su visomos jo technologijomis. Jau trys paros kaip esu minimaliai nestabilus, nes per dieną tesugebu supilti į save tik po vieną puodelį skystalo, panašaus į kavą (negaliu suprasti kaip žmonės sugeba gerti tokį birzgalą). Džiugina faktas, kad kavos siuntinys jau keliauja iš Lietuvos (absurdiška, bet toks jau tas perfekcionistų gyvenimas). Galimai, kurią nors dieną atsiras ir lisaboniškas siuntinukas, bet kol kas dienos yra praradusios skonį. Oi, bet grįškime prie kavos išsinešti pardavimo ribojimų. Važiavau prieš keletą dienų iš savo kaimelio į Leiria (didesnis miestas) atsiimti savojo mac’o (mirė manasis Apple.. nekomentuosiu, ką apie tai galvoju). O buvo taip 😀 Papasakosiu jums priešistorę: vieną dieną mac’as tiesiog neįsijungė. Nuvežiau senuką (16os mėnesių senumo) į iStore, nes žinau, kad privalo būti tarptautinė garantija. Taip, ji buvo, bet tik 12 mėn. Tad palikau laptop’ą iStore, kad nusiųstų į Porto, mat tik ten jie juos taiso. Na, o kol likau be kompo, iš draugų gavau pakaitinį (smagu turėti tokių). Taigi, o galiausiai viskas baigėsi tuo, kad nusipirkau naują. Iš proto vedantis reikalas buvo tas, kad reko gan daug paplušėti beieškant naujojo. Pasirodo, jog Macbook Air (M1) yra deficitinė prekė, o man belenkaip labai pasisekė (aha, labai pasisekė sukišti 1159 eur), kad jį gavau. Ai, o senuko netaisiau, mat taisymas kaštuotų tik 600 eur (nesakysiu, ką apie tai galvoju). Visa laimė, kad Lietuvoje galios garantija. Tik man reiktų kažkaip atsikapstyti iki gimtinės iki birželio vidurio. Tai vat, važiuodamas atsiimti senojo mac’o, pamislijau, kad juk galiu užlėkti į macdrive’ą kavos!! Tai buvo pati išganingiausia mintis, atėjusi tą dieną į mano vargšę galvą. Ir ką jūs sau manote, prie langelio man paaiškina, kad galiu užsisakyti viską, ko širdis geidžia tik ne kavos!!! Juk tai yra draudžiama. Tą akimirką mano širdis dužo (it dūžta vieniašiaus širdis Valentino dieną skrolintant Instagram’e). Tikėjausi, kad nors ir negausiu kažko wow, bet tai bus geriau nei ta kava, įsigyta iš pardės, deja.. bet (trečiasis „bet“) mano karma sužaidė dar vieną nešvarų žaidimą (keiksmažodžių lavina).

Oi, truputi užsipasakojau apie kavą, bet nieko nuostabaus, juk tai be galo be krašto reikšmingas dalykas mano gyvenime. Tik trys puodukai laimės per dieną. Nei daugiau nei mažiau. Tik trys (primenu, kad dabar tik vienas).

Grįžtant prie ban’ų, kitos taisyklės ir apribojimai yra panašūs į lietuviškuosius. Ai, kadangi nedirba drabužių pardės, tai negalima pirkti tekstinės gaminių net vietinėse maximose. Priminkite, ar tokios taisyklės vyrauja ir Lietuvoje? Nes man reikėtų nusipirkti keletą porų kojinių, bet to padaryti negaliu, nes prekyba yra uždrausta.. krč, įdomi situacija.

Baleal, Portugalija

Baleal, Portugalija

Svarbiausias dalykas [man], kuris turi įtakos ir greitam dienų lėkimui – sportas gryname ore! Jis nėra uždraustas! Jis rekomenduotinas! Tad savaitgaliais keliuose galima pamatyti daugybę dviratininkų. Šiokiadienių vakarais žmonės vaikšto ir bėgioja. Tačiau didžiausia portugalų meka yra vandenyno bangos. Žmonės skrajoja (surfina) ant bangų nuo ryto iki vakaro (o jie dirba??). Vietiniai pasakoja, kad ne pandeminiu metu bangų šliuožėjų būtų kur kas daugiau. Xex, kada nors ir aš atvyksiu pasimokyti įvaldyti bangų skrodimo meno.

Antrasis pagal svarbumą dalykas, kad Portugalijoje nėra užbaninta La Pasteria veikla. Tai belenkaip skanios duonos ir bandenių pardavimo taškai. Be jokios abejonės Pastel de nata yra desertų karalienė arba karalius (nežinau, kurį titulą reikėtų prikabinti)! Šis pyragaitis yra tobulai įstabaus skonio. Et, o jeigu dar prie geros kavos puodelio.. aaa…

Taip ir lekia dienos. Greitai ir įstabiai.

Tekstas parašytas Consolacao, Portugal.

Jeigu Jums patinka mano rašliavos, galite sėkmingai jas paremti vienu baksu NEKO PATREON’E

 

0 comment
0

You may also like