fbpx
Home Apie sportą Pagrindiniai akcentai, ruošiantis Pasaulio duatlono čempionatui. Lukas Prokopavičius.

Pagrindiniai akcentai, ruošiantis Pasaulio duatlono čempionatui. Lukas Prokopavičius.

by Neko

Tikiu, kad dauguma jūsų skaitėte žiniasklaidoje apie nuostabų Luko Prokopavičiaus pasirodymą Rumunijoje (taip mandrai ir formaliai rašau, nes galimai šį tekstą skaitys viena kita Lietuvos garsenybė, o jie, gandriukai, labai priekabūs). Todėl šiame įraše glaustai apibendrinsiu ir aptarsiu dalykus, kurie pasiruošime buvo svarbiausi.

  • Bėgimo greičio, o tiksliau greičio ištvermės kėlimas. Lukas yra „aštrus” ir ištvermingas,  bet kuomet reikia sujungti šiuos du niuansėlius į vieną krūvą, pasijunta šioks toks įdirbio stygius. Pirmame bendro darbo sezone, aš tam skyriau per mažai dėmesio. Faktas, kad tai buvo ir yra mano klaida. Dabar mąstau, kad ir šiame sezone tam galėjau skirti kiek  daugiau dėmesio. Tačiau retkarčiais tiek mane, tiek auklėtinį nugali noras visose varžybose būti max geros formos, tad planą tenka adaptuoti ir derinti prie sezono varžybų grafiko. Tačiau jau dabar žinau, kad po šio varžybinio sezono, prie šio klausimo grįšime dar atidžiau.
  • LT2 stiprinimas bėgime. Kuomet pradėjome dirbti kartu, šis greitis buvo apie 3:50, o jau pavasarį šį rodiklį pakėlėme iki 3:35. Treniruotės pagal lakatą, darbai ties bėgimo biomechanika ir jėgos treniruotės (štangos) yra veiksniai, turėję didžiausią įtaką greičio šuoliui.
  • Run – Bike brick’ai. Pavasario varžybų grafikas buvo, švelniai tariant, įtemptas. Laiko treniruotėms neturėjome itin daug (svarbiau buvo atsistatyti po varžybinio krūvio), o palaikyti formą ir lygiagrečiai ją pakelti buvo „reikalų”. Todėl tiek prieš Lietuvos sprinto čempą, tiek prieš Europos super sprinto čempą, mes daug dėmesio skyrėme kombinuotoms ir aštrioms bėgimo/dviračio treniruotėms. Solidus Luko pasirodymas Europoje, manau, parodo, kad pasirinkta taktika buvo teisinga. Visi iki vieno brick’ai buvo greičio ištvermės darbai su mini niuansais, reikalingais konkrečioms varžyboms ar esamai formos stadijai. Na, kaip pvz., neduodavau all out, jeigu mąstydavau, kad tai labiau alins nei padės. Mano metodika paprasta. Atsistatymas yra svarbiau nei juodas darbas.
  • Trenerio Aleksandro plaukimo treniruotės. Mano užduotis yra „super” paprasta. Reikia taip sudėlioti krūvius (savaitės, mėnesio, metų), kad visas dėmesys būtų sutelktas į Luko tobulėjimą plaukime. Tai užduotis numeris vienas keletui metų į priekį. Žmogus gali būti belenkaip kietas dviračiuose ar greitas bėgime, bet jeigu Europos lygmens varžybose iš vandens neišlipa kartu su grupe, jo varžybos baigtos. Tad plaukimas plaukimas plaukimas. Na, o bėgimas, dviratis, štangos negali trukdyti 🙂 Žinoma, būtų galima dar labiau atsiriboti nuo pasaulio ir varžybų bei dirbti dar daugiau baseine. Tačiau pasakykite man, koks sportininkas nori prarasti varžybų azartą ir pergalės skonį 🙂 Todėl mes ir laviruojame ties tuo, kad plaukimas yra numeris vienas, bet norime lipti ir ant podiumo (kitų disciplinų klausimas).
  • Periodizacija. Žinojau, kad varžybų sezonas bus įtemptas, todėl iki paskutinės minutės tempiau gumą su spec. treniruočių bloku. Ūkiškai kalbant, beveik iki pirmųjų sezono varžybų nedarėme tikslinių darbų. Vyko vien baziniai darbai. Na, o mintis yra paprasta, per aštriai smūgines brick treniruotes ir varžybų kombinaciją kelti sportinę formą. Kad tai suveikė, pasimatė Olštyne vykusiame EČ. Finale Lukas buvo savo ankstyvojo sezono peak’e. Bandau spėti, kad jeigu būčiau užkrovęs aštriais darbais prieš sezoną, varžybų maratonas būtų nualinęs. Na, o dabar esamos formos užteko ir sėkmingam pasirodymui Pasaulio duatlono čempe. Visgi 7 vieta U23 kategorijoje!

Apibendrinimas. Rašau ir galvoju, kad imsite skustis dėl konkretumo trūkumo. Tačiau gan stipriai laikausi savosios nuomonės, kad nuogi skaičiai, be konteksto ir be visų metų perspektyvos matymo yra beprasmiai. Lygiai taip pat, kaip ir kalbėjimas apie varžybinius greičius. Kiekviena trasa, kiekvienos varžybos turi specifiką, kurioje skaičiai vista arba pergalėmis arba pralaimėjimais. Mano tikslas paprastas, kad svarbiausių startų metu, Lukas būtų geriausios fizinės formos. Šiuo metu esame dar tokioje stadijoje, kur tobulėjimui vietos apstu visose srityse, kur tik besi pirštu, tad dzin tie skaičiai 🙂

0 comment
1

You may also like