fbpx
Home Apie sportą Lietuvos triatlono čempionatas. Trakai. Lukas Prokopavičius

Lietuvos triatlono čempionatas. Trakai. Lukas Prokopavičius

by Neko

Pernai metų blog’o įraše „LUKO PASIRUOŠIMAS EUROPOS ČEMPIONATUI VALENCIJOJE“ apie Luko pasirodymą ir pasiruošimą Europos čempionatui rašiau, kad sezonas buvo įtemptas. Pažvelgus į tai iš šios dienos perspektyvos, šių metų pirmoji varžybinio sezono dalis yra ženkliai įtemptesnė. Per 9 savaites dalyvavome 6iose varžybose. 3 iš jų vyko užsienyje: Europos triatlono taurės etapas Italijoje, Europos triatlono super sprinto čempionatas Lenkijoje ir Pasaulio duatlone čempionatas Rumunijoje. Be šių užsienio startų, du startai buvo Lietuvos pirmenybės: sprinto ir olimpinių distancijų čempionatai. Mano akimis, varžybinis intensyvumas gan didelis, o ką manote jūs?

Pasiruošimas

Mums Trakai buvo svarbiausios metų startas. To priežasčių yra daug: pernai metų pralošimas, beprotiškai stiprus ir nuolat tobulėjantis konkurentas, kurį, žinoma, kad norėjome aplenkti; noras susigrąžinti čempiono vardą ir galimybė iškovoti kelialapį į Europos čempionatą. Kaip žinia, galimybę startuoti EČ perleidome Igoriui. Šis sprendimas priimtas ne todėl, kad mes esame pasikėlę ar kad mes mėtomės tokiomis varžybomis į kairę ar į dešinę. Ne, mes mąstome objektyviai ir tam yra net trys vienodo svorio priežastys: 1. Igoris EČ bus stipresnis ir geresnis tri-atletas nei Lukas dėl ženkliai geresnio plaukimo; 2. Mums nereikia varžybų, kuriose mes būsime nekonkurencingi; 3. Lietuvai naudingiau siųsti Igorį.

Taigi, papilstęs iš tuščio į kiaurą, įvedžiau jus į kontekstą, tad dabar galiu pradėti rašyti apie pasiruošimą. Pats svarbiausias dalykas, kurį aš akcentuoju: mes Lietuvos čempionatui ruošėmės per varžybas. Tai reiškia, mes darėme labai mažai sunkių darbų treniruotėse. Apie tai šiek tiek rašiau čia „PAGRINDINIAI AKCENTAI, RUOŠIANTIS PASAULIO DUATLONO ČEMPIONATUI. LUKAS PROKOPAVIČIUS.“. Mano planas buvo toks: surinkti didelę bazę iki gegužės mėnesio, o į formą „įeiti“ varžantis pačio įvairiausio kalibro startuose. Nes jeigu būtume kapoję visose varžybose ir dar lygiagrečiai būčiau apkrovęs anaerobiniais darbais, netikiu, kad galutinis rezultatas būtų geras. Tiesiog netikiu.

Paskutinės trys savaitės iki Trakų

I savaitė. Įvadinė / darbinė savaitė

5 plaukimai + 5 dviračio treniruotės + 2 bėgimo treniruotės = 16 val sporto. Palyginimui, prieš metus šiame periode buvo 10 val sporto 🙂 Negalėjau duoti daugiau, o būčiau davęs tikrai, nes Lukas atsigaudinėjo po varžybų Rumunijoje.

I. Ramus dviratis + lengvas plaukimas;
II. Lengvas plaukimas + bėgimo intervalai – 2 x (600/50sek + 800/60sek + 1000/70sek + 1200/90sek);
III. Sunkus plaukimas + super lengvas dviratis;
IV. Dviračio intervalai – 2 x (8min/5min + 6min/2min), kai intervalai skaidomi skirtingu intensyvumu, kas dvi minutes;
V. Lengvas plaukimas + lengvas bėgimas;
VI. Sunkus plaukimas + super lengvas dviratis + up tempo bėgimas;
VII. Dviračio ilgasis mynimas (2.5h).

      II savaitė. Darbinė savaitė

5 plaukimai + 3 dviračio treniruotės + 2 bėgimo treniruotės = 11 val sporto. Palyginimui, prieš metus šiame periode buvo 10 val sporto 🙂 Jeigu pernai metų tikslas buvo išlaikyti esamą gerą formą, nes nuovargio fonas buvo žemas, tai šiemet teko imtis drastiškų priemonių, norint išvesti Luką į peak’ą.

I. Sunkus plaukimas + lengvas bėgimas;
II. Lengvas plaukimas + bėgimo intervalai – 2x1km/70sek + 2×1.2km/80sek + 2×1.5km/90sek;
III. Lengvas plaukimas + super lengvas dviratis;
IV. Sunkus plaukimas;
V. Lengvas plaukimas + dviračio intervalai – 7 x 4min/5min;
VI. Lengvas plaukimas + super lengvas dviratis;
VII. Poilsis.

      III savaitė. Varžybinė savaitė

4 plaukimai + 2 dviračio treniruotės + 2 bėgimo treniruotės = 7 val sporto + 2 val varžybose.

I. Lengvas plaukimas + lengvas bėgimas;
II. Bėgimo intervalai – 5x1km/2min-45sek, greitėjančiai + super lengvas dviratis;
III. Lengvas plaukimas;
IV. Poilsis;
V. dviračio intervalai – 5 x 1min/3min + lengvas plaukimas;
VI. Lengvas plaukimas + super lengvas bėgimas;
VII. Varžybos.

Apibendrinimas

Dalinuosi visa šian informacija, nes man nėra gaila. Jeigu kažkas pritaikysite ją sau, valio. Aš žinau kelis niuansus: 1. Daugiau tokio priėjimo netaikysime, nes nebus nei tokios pat situacijos nei Luko forma bus tokia, kokia buvo dabar. Mano kuriami planai tinka tik tai akimirkai; 2. Žinau, kas tiko, žinau, kas ne, bet šį know kow pasilieku sau.

Svarbiausi dalykai:
I. Laviravimas tarp intensyvumo ir apimties. Aš labai daug „žaidžiu“ ties šiuo momentu. Todėl Luko dažniausiai girdima frazė: „kaip jautiesi?“;
II. Norėjome, kad Lukas plauktų greičiau. Deja (?);
III. Nuo spalio iki liepos dirbome ties bėgimu. Taip dėliojau krūvius, kad būtų max progresas plaukime ir kad „darydamas“ olimpinę distanciją galėtų bėgti iš 34 minučių. Šis tikslas „kabojo“ virš mūsų galvų. Trakų bėgimas – 33:53.
IV. Tiesiog nedirbome ties dviračiu. Balansavome ties „gal užteks tiek, kiek turime“. Rizikavome, taip? Bet kito kelio aš nemačiau.

Tikslai

I. Europos duatlono čempionatas Ispanijoje. Velniava, kaip mums reikia naujo aero dviračio 🙁
II. Dar daugiau galvosime apie plaukimą. Man komentuoti kažką yra labai sunku, nes šis darbas yra 100% ne mano. Bet aš tikiu Luku, tikiu pokyčiais, kurie mūsų laukia;
III. Dar net neįsivaizduoju, kaip atrodys kitų metų pasiruošimo griaučiai, bet mano akimis, mums vis dar trūksta greičio. Visur.

Na, o apie pačias varžybas, emocijas ir „kaip ėjosi“, galite paskaityti Luko FB įraše: Siekti daugiau. 

0 comment
2

You may also like