fbpx
Home Mano pasaulis / Mintys Kodėl rašau

Kodėl rašau

by Neko

Mintys, paleistos gyventi tekstų formatu pritvinksta nepriklausomybės nuo manęs poskoniu. Išgalvotos ir išjaustos, tamsios ir šviesios, alsuojančios pykčiu, nusivylimu, o taip pat ir džiaugsmu, nebe priklauso tik man. Įgavusios fizinį pavidalą, jos daro poveikį aplinkai, nors atsakomybę nuo pat pirmos minutės nešu aš. Žvelgiant iš šalies, o gal tiesiog kiek kitu kampu, rodos, neteisinga būti sutapatintam tekstui, kuris kiekvieno skaitytojo galvoje tampa jo paties pripildytu atspindžiu.

Tekstai, kuriuose dominuoja „aš” nesiekia ir neklykia noru „pažvelkite į mane, koks aš (ne)fainas”, jie lyg tyliai žemę purinantys kurmiai, ieško savosios projekcijos kitų žmonių pasauliuose. Skaitydamas knygas, turiu omenyje grožinę literatūrą, per savojo pasaulio prizme perleidau tūkstančius emocijų, minčių ir pasaulėžiūrų. Leidau sau pykti, nesuprasti, pavydėti ir džiaugtis. Ir tik dabar supratau, kad dauguma tekstų galiausiai virto mano paties sukurtomis gyvenimiškomis interpretacijomis minčių, kurias išsakė kažkur kažkada kažkaip gyvenantis žmogus.

Šio blog’e rašesiai – mano [keistų] minčių vingrybės, kuriose kiekvienas turi galimybę rasti dar keistesnių, savųjų minčių atspindžius. Nežinau, ar esate pastebėję, bet kito žmogaus garsiai išsakytos mintys, kurios glūdėjo jumyse, padaro milžinišką įtaką jūsų pasauliui. Tai, kas buvo giliai užslėpta, ne visuomet išjausta ir suprasta, tarsi įgauna prasmę. Tai tarsi spalvojimui skirtos knygutės, nepaliestai švarios, gražios, bet tuo pačiu tuščios. Jos neprivalo būti paliestos, pakeistos, jos neprivalo būti nuspalvotos, pagal kitų sukurtas taisykles ar naujausius šių dienų vėjus, jos gali gyventi sau tykiai, nespalvotos. Tačiau paliestos, pripildytos spalvų, nekvestionuojant, jos tampa kitokiomis. Tiesiog kitokiomis. Ir lai tai būna vieta jūsų interpretacijoms.

Mano tekstai (nors pastaruoju metu retai rašau) neturi paslėptų egoistinių užmačių. Tai mano būdas gyventi, tai laikinumo suvokimo įprasminimas žodžiais, tikint, kad visuomet atsiras sielų, šiuose minčių kratiniuose, rasiančių žodį, sakinį ar net pastraipą, kuri žybtelės, sukeldama rezonuojančių minčių tėkmę. Mano tekstai gali nuspalvoti nespalvotą dieną, gali praturtinti ar nuskurdinti aplinką pastelinėmis spalvomis, o gali neužkabinę padaryti nulinę reikšmę turinčių įtaką.

Jeigu Jums patinka mano rašliavos, galite sėkmingai mane paremti NEKO PATREON’E 🙂

0 comment
2

You may also like