fbpx
Home Apie sportą Kaip išsirinkti tinkamus bėgimo batelius? #1 Žiema.

Kaip išsirinkti tinkamus bėgimo batelius? #1 Žiema.

by Neko

Garantuoju, kad šis klausimas yra aktualus daugumai bėgikų. Man, atsakyti į šį klausimą nėra lengva. Kelis sezonus bendradarbiavau su Adidas, tad plačiau papasakoti galėčiau tik apie šio brand’o bėgimo batelių modelius. Todėl norėdamas, kad šis straipnis būtų maksimaliai naudingas Jums, pagalbos paprašiau S-Sportas“ kolektyvo!

Prieš pradėdami kalbėti (rašyti) apie žiemai skirtą bėgimo avalynę, panagrinėkime bėgikų DUK (dažniausiai užduodamus klausimus:„Mano draugas nusipirko Asics batelius, aš taip pat noriu jų“, deja, bet kas tinka draugui, nebūtinai reiškia, kad tiks Jums. Kiekvienas žmogus yra indvidualus, todėl kiekvienu atveju reikėtų atskirai nagrinėti žmogų;

„Koks bėgimo batelių gamintojas yra pats geriausias?“
Vieno geriausio gamintojo nėra, nes kiekvienam žmogui reikalingi skirtingi bateliai.

„Norėčiau pirkti mėlynos (ar bet kurios kitos) spalvos batelius“
Bėgimo batelių nereikėtų rinktis pagal spalvą. Reiktų pasirinkti tuos, kurie tinka Jums. Puiku, jeigu atrandate sau tinkamus batelius su norima spalva, tačiau batelių spalva neturėtų būti svarbiausias faktorius renkantis bėgimui skirtus batelius.

„Ar galiu bėgioti su tais pačiais bateliais visur?“
Žinoma, galite, tačiau su tais pačiais bateliais nebus konforto bėgti visur, pvz. Asfaltui skirti bateliai neturės gero sukibimo su miško danga, arba bėgioti miške skirti bateliai neturės geros amortizacijos bėgioti kieta danga, todėl gali pradėti mausti kelius ar jaustis didesnis nuovargis.

„Ar bėgimo bateliai tinkami bėgioti ištisus metus?“
Atsakymas toks pats, galite, tačiau reikėtų numatyti, kokios sąlygos bus žiemą (šlapia, slidu), todėl rekomenduojame turėti atskirus batus žiemos sezonui bei atskirus – vasarai. Vasaros metu reikalingi geriau kvėpuojantys (stipriau prakaitą išgarinantys bateliai), dažnai lengvesni bateliai. Tuo tarpu žiemą, reikalingi bateliai, kurie neleidžią drėgmei prasiskverbti į vidų (dažniausiai su Gore – Tex membrana) ir jeigu planuojama bėgioti nenuvalytais šaligatviais, žvirkeliais ar miške – su nelygiu padu.

„Aš nesu profesionalas, man brangių, rimtų batelių nereikia“
Labai klaidingas mąstymas, nes dažnu atveju, profesionalus sportininkas gali sau leisti išmesti batelius jeigu yra netinkami arba sudėvėti kito sporto metu. Tuo tarpu mėgėjai sportininkai, nusipirkus batelius, dažnu atveju su viena pora batelių, bėgios visus savo bėgimus, todėl itin svarbu išsirinkti SAU skirtus bėgimui skirtus batelius.

REZUME

„S-Sporto“ profesionalai sako: renkantis bėgimui skirtus batelius, visuomet rekomenduojame atsinešti prieš tai turėtus batelius (net jeigu šie nėra skirti bėgimui). Pagal jų nusidėvėjimą, galima spręsti apie kliento bėgimo stilių ir pėdos statymą. Tai gali padėti išsirinkti tinkamesnius Jums batelius.

Prieš ateinant į specializuotą bėgimui skirtų batelių parduotuvę, reikėtų nusiteikti prarasti 15-30 min Jūsų brangaus laiko. Tai yra atsakingas darbas, nes dažnu atveju su viena pora bėgiosite visada.  Reikia suprasti, kad klientui tinkami bėgimui skirti bateliai, gali koreguoti bėgimo techniką, suteikti didesnį komfortą bėgant.

ŽIEMA

Tinkama bėgimui skirta avalynė yra pagridinė bėgikų investicija. Visgi, žiemą bėgimo batelius patariame rinktis kiek kitaip.

Visų pirmą reikėtų žinoti kur planuojama bėgioti – asfaltu, šaligatviais ar bekele, miške. Jeigu pasirenkamas pirmasis variantas ir žinoma, kad bėgimo takeliai dažnai bus nuvalyti, rekomenduojame atlikti batelių parinkimo testą, kuriuo metu pagal pėdos skliauto tipą duodame klientui ant bėgimo takelio išbandyti kelias skirtingas batelių poras. Kol klientas bėga ant takelio, jis yra filmuojamas iš nugaros ir žiūrimą kaip pėdą kartu su kūnu reaguoją į bėgimo batelį – taip išrenkame tinkamus bėgimo batelius. Galime pasiūlyti: „Asics GT – 1000 GTX“ bei „New Balance 880 GTX“.

Jeigu klientas teigia, kad bėgs miške ar bekele, rekomenduojame rinktis su nelygiu padu, trail;o tipo. Stabilesnis bei išraitytas padas leis koją statyti stabiliau, koja nepraslydinės (šio tipo batelis padeda ir nenuvalytais dviračio arba šaligatvių takeliais). Vis dėlto, trail’o tipo bateliai dažniausiai yra sunkesni ir neturi stiprios amortizacijos kaip plentui skirti bateliai. Galime pasiūlyti: „Asics Gel- Sonoma GTX“ ir „Salomon Speedcross GTX“ (taip pat galime drąsiai siūlyti „Scott Supertrac RC“ ir „Supertrac ULTRA RC“).

Lietuviškos žiemos metu galime išvysti įvairias dangas: nuo patižusios pliurzos iki idealiai švarių dviračio takų. Miesto bėgikai gali gyventi ramiau – dviračių takai dažnai yra nuvalomi, todėl galimą bėgti ir su vasariniais bateliais. Vis dėlto, teks priprasti prie šlapių kojų, todėl rekomenduojame rinktis neperšlampamus batelius – su Gore Tex arba panašia membraną. Ši technologija leis išsigaudoti sausas kojas, todėl bėgti bus saugiau, komfortiškiau, o dažnai ir nesusirgsite.

Žiemos metu taip pat susiduriame su apledėjusiais takais – tuomet gelbėja tik vinukus turintys bateliai. Su šiais bėgimo bateliais jautiesi kur kas stabiliau ir saugiau, tačiau sunkiau atsispirti ir mažėja greitis. Vinukus turintys batai netinka bėgti per asfaltą, todėl paprastai jie yra naudojami miške. Mišką mėgstantys bėgikai šio tipo batelius naudoją pavasarį bei rudenį, kai miške yra šlapią ir slidu.

NEKO žodis

Asmeniškai aš pats visus metus bėgioju su tuo pačiu bėgimo batelių modeliu – „Adidas Tempo“. Nors man labiau patinka, to pačio brand’o „Boston“ modelis. Jie galbūt šiek tiek sunkesni nei „Tempo“, bet užtat – minkšteni. Vienintelis dalykas, kodėl renkuosi „Tempo“ – pėdų pronacija (paauglystėje esu patyręs traumą). Na, o kodėl nesirenku kitų, labiau žiemai skirtų modelių: 1. Nebėgioju miškais; 2. Stengiuosi rinktis tik nuvalytus takus (bet shit happens, yra tekę paslydus visam įkristi į milžinišką balą); 3. Greičio treniruotes darau manieže ir su kitu modeliu – „Adidas Adios“.

„S-Sporto“ – facebook’o puslapis –> facebook.com/SSportas
Internetinė svetainė –> www.s-sportas.lt

Jeigu Jums patinka mano rašliavos, galite sėkmingai jas paremti vienu baksu NEKO PATREON’E

 

0 comment
0

You may also like