fbpx
Home Dienoraštis Holistinė sporto raizgalynė #12

Holistinė sporto raizgalynė #12

by Neko

Sportą galima suprasti įvairiai. Sporto galima nesuprasti. Šį vyksmą galima ne tik suprasti, bet jį jausti ar išjausti. Galima būti plūgu ir tiesiog arti, negalvojant, nejaučiant ir nesiparinant. Na, o tai yra vienas iš pasirinkimų. Kelių yra daug, tiesų dar daugiau. Viskas yra susipynę. Tikra Santa Barbara (vyresni žmonės, tokie kaip aš žino, apie ką aš).

Kuomet aš kalbu ar rašau, o tai darau gan retai, o ypač viešai, visuomet pabrėžiu, kad reikia „turėti” holistinį matymą, ar suvokimą, ar nuojautą. Na, kažką „turėti” reikia. Nesvarbu, ar žmogus siekia pro karjeros ar treniruojasi dėl smagumo ar jo sportas yra fizinė veikla. Į šį vyksmą reikėtų (mano akimis) žiūrėti per įvairias prizmes.

Dviprasmybės

Viena treniruotė realiai neturi įtakos galutiniam sezono rezultatui, palyginus su likusiomis 100-300 treniruočių sezono darbų. Sužaidžia kiekybės principas, išskaidytas ilgame laiko vienete. Tačiau ta viena treniruotė turi įtakos duotajai dienai ir su jos užduotimi skirtiems poveikiams organizmui. Norima to ar ne, ji daro įtaką. Tad žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos jos įtaka yra beveik nulinė, ty, artėjanti prie išnykimo taško, bet žvelgiant į vienos dienos perspektyvą – įtakos daug. Jau nekalbu apie skirtumą tarp pačių treniruočių, nes jos gali „daryti” ir „daro” skirtingą įtaką iki „darymo” versus „nedarymo”. Tad planuojant sezoną, aš niekuomet neapsistoju ties viena diena, niekuomet nevertinu (na, gal tik truputi), kad ši treniruotė paėjo arba nepaėjo. Nes suprantu, kai tai tik viena puzlės detalė iš tarkim 2000 dėlionės vienetų. Tačiau jos trūkumas galiausiai turi įtakos baigtiniam vaizdui. Painu, ane? 🙂

Kiti veiksniai

Reikia nepamiršti, kad begalės kitų veiksnių, tokių kaip stresas, bloga nuotaika, mityba, miego kokybė daro didžiulę įtaką mūsų organizmui. Deja, bet apie tai mažai kas kalba, dar mažiau, kas nori tai suprasti. Nors gal būtų tiksliau tai įvardinti, kaip supratimo būvimą, bet per mažą motyvacijos kiekį kraujyje, kad į tai būtų žvelgiama rimčiau. Visuomet yra lengviau pasakyti „žinau, bet..”. Mes žmonės taip surėdyti, kad norime rezultato čia ir dabar. Norime padarę tam tikrą veiksmą gauti grąžą. Tik ar taip būna? Kartais taip, o kartai ne. 🙂

Su veiksniais situacija yra labai panaši kaip ir su viena treniruote. Ilgoje perspektyvoje, atlikta treniruotė „ant miego” trūkumo įtakos neturės, o tiksliau ta įtaka bus ribiškai maža, lyginant su galutiniu tašku. Tačiau jeigu pažvelgsime tik į dienos paveikslą, situacija bus kiek kitokia. Galutinis rezultatas bus sudėliotas iš tokių mažyčių, mažai ką keičiančių paveikslėlių.

Reziume

Mes esame makalainės gyvenančios savo makalainišką gyvenimą, o mus supa dar didesnė makalynė. Norint pasiekti rezultatą tam tikroje srityje, šiuo atveju – sporte, reikia po truputi atraizgyti susipynusius siūlus, galvojant apie galutinį tikslą. Viena raizgymo diena turi mažai įtakos, bet jų visuma..

 

 

0 comment
1

You may also like