fbpx
Home Apie sportą Genai. Mes labiau panašūs nei skirtingi.

Genai. Mes labiau panašūs nei skirtingi.

by Neko

Vaikštau mitybos subtilybių labirintais tam, kad galėčiau vis daugiau ir daugiau kalbėti bei rašyti apie jos svarbą žmogaus organizmui. Šiame įraše, pasinaudosiu brokoliu, kaip pavyzdžiu, tam kad galėčiau vaizdžiai aprašyti, koks visgi yra sudėtingas žmogaus organizmas.

Taigi, visi mes žmonės (tikiuosi) ir iš dalies esame panašūs, net labai panašūs. Tai lemia GENAI [Genai – konkretus DNR molekulės fragmentas, kuris koduoja informaciją apie amino rūgščių seką, kuri lemia organizmo charakteristikas.] Kalbant paprasčiau, mes esame sudaryti iš nesuskaičiuojamos galybės molekulių. Žvelgiant dar giliau, ląstelės turi branduolius, kurių viena iš sudedamų dalių yra chromosomos. Žmogus turi 23 poras chromosomų. Ir štai jose slypi DNR, kurioje jau randasi GENAI nuo kurių priklauso KAS MES / KOKIE MES. Svarbu pabrėžti kad visi žmonės turi beveik tokius pačius genus, tai yra net 99.9% jų sutampa, o skiriamės vieni nuo kitų per 0.01%. Natūraliai kyla mintis, kad tai toks menkas ir neženklus skirtumas, nors iš tiesų viskas ne taip paprasta. Dar vienas įdomus dalykas: identiški dvyniai turi visiškai vienodus genus, bet jų skirtumus lemia aplinka / sportas / mityba. Tai ne tik GENAI lemia “KAS MES”, bet ir išoriniai faktoriai tam turi įtakos.

Tam, kad suprastume, kad tas 0.01% skirtumas turi milžinišką įtaką žmogui, pradėkime nuo to, kad tai nulemia skirtingą reagavimą į tą patį maistą arba kitaip tariant, maiste esančios mastinės medžiagos ir kiti biocheminiai komponentai gali daryti skirtingą įtaką mūsų organizmui (tikiuosi, kad mintį pagavote – identiškas maistas kiekvienam gali daryti skirtingą įtaką).

Grįžkime prie brokolių, bus paprasčiau. Brokoliuose randama isotiocianato [biologiškai aktyvus produktas], kuris dėl tam tikro gero, esančio kepenyse, bus pakeistas taip, kad pradės veikti kaip antioksidantai. Na, o jie yra svarbūs imuniteto susidarymui, kuris gali sumažinti galimybę pradėti vystytis vėžiui. Negavus isotiocianato iš brokolio, mūsų organizmas ieškos kaip „kitaip įjungti” šį procesą (bet čia jau kita tema).

Svarbiausia šio įrašo mintis – vieni žmonės turi šį geną, o kiti ne. Tad, jeigu žmogus turi jį, tai valgant brokolius galima teigti, kad tai gali sumažinti riziką susirgti vėžiu. Jeigu žmogus neturi šio geno, brokoliai tam įtakos neturės. Taigi, identiški produktai gali daryti skirtingą įtaką žmogui ir jo sveikatai.
Rezume. Nebūtinai, kas tinka vienam, ar tarkim apsaugo nuo kažko, tiks kitam ir apsaugos. Visi mes panašūs, bet turime ir skirtumų.

Todėl, kai skaitote, girdite pačius įvairiausius teiginius apie mitybą, būkite budrūs ir stenkitės samoningai atsirinkti informaciją.

P.S. brokoliai turi daugybę kitų gerų savyje, tad valgykite juos 🙂

0 comment
0

You may also like