fbpx
Home Skaitytos knygos Didelio svorio literatūra. Sausis. Skaitytos knygos.

Didelio svorio literatūra. Sausis. Skaitytos knygos.

by Neko

Nesitikėjau, kad ateis laikai, kuomet per mėnesį perskaitysiu tik dvi knygas, bet žinot, kokie laikai, toks ir skaitymo tempas. Žinoma, reikia suprasti, kad Thomo Mann’o „Daktaras Faustas” nėra lengvas skaitalas. Tai kūrinys reikalaujantis žvitraus proto, susikaupimo ir tinkamos nuotaikos. Kitu atveju, kūrinio dvasia taip ir liks gyventi knygoje, o viskas, ką sugebės pasiimti skaitovas – žodžiai. Tik nesupraskite manęs klaidingai, T. Mann’o literatūra nors ir yra sudėtinga, bet ji – būtina kiekvienam save gerbiančiam literatūros puoselėtujui. Sakykite, o jūs, ar esate tokie?

   Thomas Mann „Daktaras Faustas”
Apie autorių. Nekreipkite dėmesio į faktą, kad Thomas Mann – Nobelio literatūros premijos laureatas. Daug svarbiau, kad Nidoje mes turime jo namelį. Ar žinote jį?
Apie ką. Tragiškai sudėtinga kompozitoriaus Adriano Lėverkiūno gyvenimo istorija, lygiagrečiai nuotaikas, vyravusias XX a. Vokietijoje.
Ko tikėtis. Sudėtingo, labai sudėtingo kūrinio, įsiskverbiančio į pačius giliausius žmogaus sielos užkampius. Tai kūrinys, atsleidžiantis žmogaus gyvenimo sudėtingumą iš pačių įvairiausių persektyvų.
Kodėl verta. Šis kūrinys – vienas iš reikšmingiausių autoriaus darbų. Literatūros pasaulio gerbėjamas, galima sakyti, būtinas perskaityti.
Vertinimas. Keturios katės.

  Jack London „Martinas Idenas”
Apie autorių. Vienu metu Jack London buvo daugiausiai uždirbantis gyvas rašytojas.
Apie ką. Martino Ideno gyvenimo istorija, turinti nemažai aliuzijų į paties autoriaus gyvenimo istoriją. M. Ideanas – jūreivis, nebaigęs mokyklos, paskęsta meilėje aukštuomenės damai. Vienintelis kelias, leisiantis užkariauti jos širdį – tampti vertu jos  statuso. Tik kelias, kurį pasirenka jaunuolis nėra pats lengviausias, o tiksliau sakant, toks, kuriuo niekas neitų.
Ko tikėtis. Itin lengvo rašymo stiliaus, įtraukiančio siužeto ir tobulai valdomų žodžių jūros.
Kodėl verta. Jack London’as – vienas iš garsiausių JAV rašytojų, kurio kūriniai yra pripažinti visame pasaulyje. Martinas Idenas – vienas iš žinomiausių jo darbų. (neskaitant „Baltosios ilties”).
Vertinimas. Penkios katės.

   

0 comment
0

You may also like