fbpx
Home Skaitytos knygos Barack Obama „Dreams from my father“

Barack Obama „Dreams from my father“

by Neko

     Šiuo metu mano gyvenime “ant bangos” yra (auto)biografijos. Kodėl taip nutiko, sunku pasakyti, nes niekuomet nebuvau tokio pobūdžio rašliavos fanatikas, o štai dabar mano perskaitytų ir skaitysimų knygų sąraše karaliauja būtent šis žanras. Žinoma, į tai nereikėtų smarkiai gilintis, juk šis įrašas ne apie šį fenomenalų polėkį. Šis įrašas – apie Baracko Obamos knygą „Dreams From My Father“.

     Buvęs JAV prezidentas – baltaodės amerikietės ir juodaodžio kenijiečio sūnus – pasakoja apie aplinkybes, kurių visuma turėjo įtakos jo asmenybės formavimuisi. 7-9 dešimtmečių įvykiai JAV ir pasaulyje, dviejų skirtingų kultūrų pasaulėžiūra, auklėjimas ir gyvenimo sąlygos, draugai ir paties jaunojo Baracko poelgiai padarė jį tuo, kas jis yra dabar. Žinoma, visa tai akivaizdu net neskaitant knygų, bet juk taip norisi detalių ir smulkmenų. Nuraminsiu jus, šioje knygoje jų gausu!

     Tai pasakojimas apie savo tėvo beveik nemačiusį jaunuolį, kuris pradeda karjerą Čikagoje ir kurio venomis teka afrikiečių kraujas. Šioje autobiografijoje nėra vietos politikai. Tai knyga apie santykius, poelgius, nulemiančius ateitį, apie šeimą ir papročius. Tai knyga apie asmeninę gyvenimo dramą.

     Visuomet žavėjausi B. Obama, ne tik kaip politiku, bet ir kaip šeimos vyru (jo elgesys su žmona ir vaikais, bent jau viešumoje, sukūrė šį įspūdį). Ši knyga – tai jo prisiminimai ir praeities įvykių, kurie keitė bei formavo jo asmenybę, interpretacijos.

     Be abejo, šią knygą privalo perskaityti ne tik (auto)biografijų mėgėjai. Juk tai knyga apie vieno įtakingiausių šių laikų vyrų jaunystę!

     P.S. Klausiau šios knygos audio versiją, kurią įgarsino pats B. Obama, todėl net neabejoju, kad tai tik dar labiau sustiprino įspūdį.

     G e r o   s k a i t y m o

0 comment
0

You may also like