fbpx
Home Apie sportą Ar verta pradėti bėgioti (?) – arba pirmas blog’o įrašas

Ar verta pradėti bėgioti (?) – arba pirmas blog’o įrašas

by Neko

Ar verta pradėti bėgioti (?)

 Pastaraisiais metais itin dažnai girdžiu frazę, kad bėgimas tapo šių dienų mada, kad tai popsas. Dažnai girdžiu, kad bėgimas kenkia sveikatai („dėvisi“ sąnariai, „sodinama“ širdis ir t. t.). Dar tenka išgirsti repliką: „Ką tas jaunuolis išmano.“ Tačiau dabar ne apie tai.

Savo tinklaraščio skilyte „Bėgimas“ planuoju rašyti apie tai, kaip pradėti bėgioti, kaip išvengti dažnai pasitaikančių klaidų. Planuoju rašyti ir apie tai, kaip ruoštis įvairioms distancijoms, planuoju pasidalinti savo įžvalgomis apie treniruočių metodikas, planus ir panašius dalykus.

Šiuo metu treniruoju olimpietę Vaidą Žūsinaitę. Darbas su ja man yra didžiulis iššūkis, reikalaujantis 200 % atsidavimo, daugybės mokslinės literatūros analizės, bendradarbiavimo su LEU mokslininkais. Be darbo su Vaida, treniruoju bėgimo klubo „NEKO Runners“ bėgikus ir dirbu su „3 Club“ triatlonininkais.

Nors, atrodytų, kalbama apie tą patį bėgimą, šios trys mano darbo kryptys, nors ir 100 % susijusios su bėgimu, iš tiesų yra gana skirtingos. Kadangi tai, kas tinka profesionalui, ne visuomet yra pats geriausias treniravimo metodas bėgimo mėgėjui, o tai, kas tinka ir yra reikalinga mėgėjui, netinka triatlonininkui.

Grįžtant prie šio įrašo temos, drąsiai galiu pasakyti, kad bėgioti verta. Tai gali būti jūsų hobis, sportas, laisvalaikis, gyvenimo būdas. Drąsiai galiu teigti, kad viską darydami taisyklingai jūs nepakenksite savo sveikatai, o kaip tik – sustiprėsite.

Be viso to, bėgimas ugdo valią, išmoko siekti tikslų, neleidžia pasiduoti, priverčia susimąstyti apie sveiką gyvenimo būdą ir skatina jį propaguoti.

Todėl sakau TAIP – susirgti bėgimo liga verta.

0 comment
1

You may also like