fbpx
Home Apie ištvermės sportą Apie bėgimo batelius pasakojo Sportpoint

Apie bėgimo batelius pasakojo Sportpoint

by Neko
Bėgimo pateliu tinkamas pasirinkimas

      Kartais pokštaudamas sakau, kad man patinka daryti tą pačia klaidą vėl ir vėl, o taip darau, nes noriu būti 100% tikras, kad suklydau. Kartais ant šio grėblio užlipu rinkdamasis sau bėgimo batelius. Aš puikiai žinau, kad mano pėdos yra problematiškos, o bėgimo bateliai, kurie man patinka (neutralūs), yra netinkami. Tačiau kartais susisuka protas ir pasiimu sau neutralius. Šį pavasarį kaip tik taip ir padariau. Deje, šis sprendimas baigėsi liūdnai, “turiu traumą”. Tad tinkamas bėgimo batelių išsirinkimas yra svarbus klausimas. Keletą esminių klausimų uždaviau Sportpoint’ui – specializuotos bėgimo prekių parduotuvės specams.

      Kokios yra pagrindinės plentinių batelių rūšys? Kaip Sportpoint juos klasifikuoja?

Pagrindinės plentinių bėgimo batelių rūšys – dvi: stabilūs ir neutralūs batai. Juos reiktų rinktis pagal esamą fizinę būklę, raumenyno tvirtumą ir bėgimo patirtį. Taip pat batai pagal paskirtį yra skirstomi į kasdienio naudojimo bei varžybinius batelius. Jie vieni nuo kitų skiriasi savo svoriu, amortizacijos (minkštumo) lygiu, medžiagiškumu.

      Kodėl būna taip, kad pagal aprašymą tinkantys bateliai, netinka?

Skiriame daug dėmesio batelių aprašymams, atskleisdami kuo daugiau detalių apie juos, tačiau yra keletas niuansų, dėl kurių kartais visgi nepavyksta išsirinkti batelių internetu. Pagrindinis iš jų yra tai, kad bėgikai ne visada žino, kokia jų pėda iš tikro yra ir kaip reaguoja į fizinį krūvį. Taip pat skiriasi batelių forma, todėl ne visiems bėgikams vienas ar kitas modelis gali tikti.

     Ar brandai keičia kas metus modelio struktūrą. Kaip pvz. Ar skiriasi pegasus 36 nuo 37.

Dažniausiai to paties modelio naujesnės versijos yra šiek tiek pakoreguojamos atsižvelgiant į bėgikų atsiliepimus. Tokie pokyčiai dažniausiai yra labai smulkūs- batviršio medžiagos pakeitimas, paminkštintos ar pakietintos tam tikros batelių dalys, pasiaurinamas ar praplatinamas batų priekis. Tačiau kartais galime išvysti ir kardinalesnių pakitimų, kuomet pakeičiamos pado amortizacinės medžiagos (Pegasus 36 ir 37 atveju Zoom medžiagakulno srityje pakeičiamaį React medžiagą).

      Kodėl reikia rinktis batelius pagal tai, kokia pėda, o ne pagal kainą ar populiarumą.

Kiekvieną kartą stengiamės paminėti, kad nėra dviejų vienodų žmonių ir visiems tinka skirtingi dalykai. Populiariausi ar brangiausi bėgimo bateliai ne visada bus geriausias pasirinkimas, nes jie tiesiog gali netikti konkretaus bėgiko pėdai. Todėl prieš perkant bėgimo batelius, kiekvienam rekomenduojame pasidaryti pėdos testą, išsibandyti batus ant bėgtakio ir atrasti sau tinkamiausią porą.

      Rezume paprastas, bėgimo bateliai turi ne tik patikti, bet ir tikti. Išsirinkti tinkamus sportbačius Jums gali padėti Sportpoint.

0 comment
0

You may also like