8
Geg
2019

Yuval Noah Harari „Sapiens“

       Yuval Noah Harari – vienas įtakingiausių šių dienų mąstytojų, priverčiantis savo sekėjus nors trumpam susimąstyti apie juos supančią aplinką. Tai autorius, kuris visuomet užduoda itin taiklius klausimus, tačiau ne visuomet tiesiogiai į juos atsako.

       “Sapiens” – tai knyga apie žmonijos raidą, kuri prasidėjo dar prieš 100 000 metų ir tęsiasi ligi šiol. Tai pasakojimas apie tris svarbias revoliucijas, kurios neatpažįstamai pakeitė nusistovėjusią gyvenimo tvarką.                  Kognityvinė revoliucija pavertė mus gebančiais kurti, griauti, įsivaizduoti, prisitaikyti. Ji pavertė mus tuo, kas esame dabar. Ši revoliucija – tai pamatas šiuolaikinės žmonijos imperijos žemėje.
Žemės ūkio revoliucija leido mums pradėti dominuoti planetoje, bet kartu pavertė mus savo pačių vergais. Kaip ir kodėl – į šiuos klausimus Y. N. Harari išsamiai atsako savo knygoje.
Trečioji – mokslo revoliucija – tai šiuolaikinės visuomenės pagrindas. Apie šią visuomenę autorius turi savų, kartais šokiruojančių įžvalgų.

       Skaitant “Sapiens”, mus supantis pasaulis ima keistis, tiksliau, keičiasi mūsų matymo laukas ir suvokimas apie nusistovėjusią tvarką.

       Ar ši knyga popsas? Be abejo. Ar ją būtina perskaityti? Kito pasirinkimo ir būti negali – be abejo, TAIP.

You may also like

Shin Kyung-Sook „Prašau, pasirūpink mama“
Peter Stjernstrom „Geriausia knyga pasaulyje“
Andrius Tapinas „Prezidentas“
David Goggins „Can’t Hurt Me: Master Your Mind and Defy the Odds“