27
Bir
2017

Vasaros projektas #1

Šią vasarą išsikėliau sau ambicingą tikslą – paruošti tris žmones maratonui nuotoliniu būdu. Prieš pradėdamas dirbti su bėgikais, iškėliau jiems keletą tikslų: iki maratono turi būti likę bent 3 mėnesiai ir kiekvienas iš jų turi žinoti savo slenksčius (šitoje vietoje aš jiems padėjau). Šie du dalykai, mano nuomone, yra vieni iš svarbiausių, norint atlikti reikiamą aerobinį darbą. Kalbant paprastai, „surinkti“ daug lėtų, kraujotakos sistemą stiprinančių, kilometrų.

Darbus pradėjau nuo detalios periodizacijos paruošimo ir kiekvieno bėgiko esamos būklės įvertinimo. Galima labai stipriai suklysti, duodant per didelį krūvį, bet manau, kad šioje vietoje viskas pavyko gan šauniai. Vyrukai pluša „rinkdami“ kilometrus, o didžiausias iššūkis pasirodo yra ne kilometrų skaičius per savaitę, kaip galėjo pasirodyti pačioje pradžioje, o bėgimas pagal mano nustatytus pulso intervalus.

Prieš rašydamas šį įrašą, paprašiau vaikinų, kad jie pasidalintų savo mintimis, tekstų nedailinau 😀 Taigi, Tautvydas: „Jeigu kas nors, prieš 10 metų man būtų pasakęs, kad pradėsiu ruoštis maratonui, būčiau bepročiu išvadinęs. Kai pradėjau bėgioti šiek tiek intensyviau prieš porą metų pradžia nelabai patiko.Galvojau, kad tai ne man, bet paklausius protingų patarimų pradėjau stebėti širdies darbą ir po truputį bėgti. Nubėgau 5 km, 10 km, 21 km bei tyliai pradėjau galvoti apie 42 km ????O tada, kažkaip netikėtai, atsirado Dalius – pasiūlė sudalyvauti jo projekte. Labai apsidžiaugiau galimybe gauti rimto trenerio priežiūrą ir laukiau treniruočių pradžios. Pradėjęs bėgti labai nustebau kaip po kiekvieno bėgimo prie to paties pulso vidutinis greitis pradėjo gerėti. Nuo 6:06 iki 5:05 ir manau, tai  dar ne pabaiga. Gavęs pastabų dėl bėgimo technikos, kad „nereikia šokinėti nuo vienos ledo lyties ant kitos“ ir mojuoti rankom į visas puses. Sužinojau apie naujas raumenų grupes, kurias pradėjo skaudėti judant link teisingesnės bėgimo technikos. Kažkaip pradėjau bėgdamas daugiau atsipalaiduoti, kvėpavimas pasidarė tolygesnis, motyvacija tik didėja. Viskas juda tik pirmyn ir tuo labai džiaugiuosi.  

Užbėgsiu įvykiams už akių, jie dar nežino, kas jų laukia liepos – rugpjūčio mėnesiais. Pažiūrėsime ar po keturių savaičių sulauksime komentarų, kad viskas lengva 😀

Lino komentaras (taip pat originalus): Dalius priėmė mane savo globą ir pasiūlė savo pagalbą pasiruošti maratonui. Pradžioje labai apsidžiaugiau, bet tuo pačiu ir išsigandau, nes supratau, kad vasara nusimato darbinga… ????.  Pamatęs Daliaus programą labai apsidžiaugiau, nes buvo vien tik easy run ir recovery ????.Niekada nebuvau išgėgęs po 5 kartus per savaitę, tas šiek tiek gąsdino, bet po pirmųjų savaičių supratau, kad bėgiojant pagal protingai sudaryta programą, tai ne tik kad įmanoma, bet ir poilsio per akis ir energijos dar lieka kitai veiklai.   Tiesa pasakius, man pavyko įgyvendinti vieną sunkiausių, bent jau man, uždavinių, ištrinti visą turėtą info apie bėgimą ir 120% pasikliauti Daliumi. Tai labai palengvina viską, nes tau reikia tik bėgti ir daugiau nieko. Buvo ir sunkesnių momentų, kai supykau ant pulsometro ir laikrodžio (ryškiai tuo metu buvo sugedę :)), nes vienas rodė per didelį pulsą, kitas – per mažą greitį. Bet dabar lyg ir susitaisė ????. Dar vieną karčią piliulę teko nuryti, kai bėgdamas recovery Vingio parke, užsiroviau ant ėjiku. Esu įsitikinęs, jie manęs ten tykojo. Bėgu sau ramiai, prisistato ėjikai ir po truputi, lėtai, žudikiškai mane lenkia. Aš prisižadėjęs, Daliui neviršyti pulso ir beatodairiškai jo klausyti, turiu susitaikyti su šia patyčia. Dar bandžiau apeliuoti, kad tai yra mažų mažiausia nesąžininga ir ne mandagu, jie tik žudikiškai nusišypsojo ir NUĖJO ????. Dabar visada apsižvalgau ar nėra kur pasislėpusių ėjikų ????. Šiaip bėgiodamas pagal Daliaus programa jaučiuosi puikiai, lengva ir kažkaip ramu. Koks gi mano šios avantiūros tikslas? Būsiu neoriginalus, tikrai žinau, kad pagerinsiu savo PR ir tikrai žinau, kad neįvykdysiu Olimpinio normatyvo, tai viskas kita nėra labai svarbu. Tiesiog mėgaujuosi bėgimu…. gal tai ir yra tikslas, jausti malonumą bėgant greit ir daug ????. Bet Dalius sakė, kuo toliau tuo bus sunkiau. Bijau kad kitas komentaras gali būti nebe toks džiugus ????.

Taigi, vyrukai po kol kas gyvena tokiomis nuotaikomis. Kitame įraše detaliau aprašysiu jų treniruočių specifiką ir savo įžvalgas.