Home Apie ištvermės sportą Mandrai paprastas žaisliukas  – Garmin forerunner 935

Mandrai paprastas žaisliukas  – Garmin forerunner 935

by Neko

Aš, būdamas itin akylus tendencijų sekėjas, galiu drąsiai teigti: jeigu vilniečiai nesitrina prie Liepkalnio, neleidžia penktadienio vakarų dviejų gatvių sankirtoje, o miesto gimtadienio nešvenčia laikinojoje sostinėje, tai tokie jie ir sostinėtojai 🙂 Panašūs virsmai vyksta ir tam tikrose žmonių grupėse, kaip pavyzdį paimkime bėgikus. Būti šios kilniaširdžių žmonių gaujos nariu galima tik tuomet, kai: esi nors kartą gyvenime pirkęs batus iš sportshoes svetainės; esi parašęs bent keliasdešimt piktai įžeidžiančių komentarų FB grupė “marozončikai”; ir turi gerą žaisliuką ant rankos, apie kurį ir yra šis įrašas.

Tas įnagis ant rankos – velniškai geras reikalas. Žinoma, geras jis yra tuomet, kai atlieka savo funkcijas: matuoja, analizuoja, skaičiuoja, rodo ir t.t. Šiuo metu šiuos man svarbius darbus atlikti yra įgalintas GARMIN Forerunner 935.

Nebūsiu tipinis žaisliukų aprašinėtojas, kuris atskleidžia naujienas, išsako + ir -, palygina su kitais brandais ir pan. Mano nuomone, šiais laikais rinkoje yra labai daug pasirinkimo, bet aš išskirsiu tai, kas man labiausiai patiko. Taigi 935:

  • Iš mano pozicijos, tai yra pats svarbiausias momentas. Mano treniruotės yra paremtos pulsu: easy run, tempo run yra bėgami tam tikro pulso dažniu. Norint pasiekti max naudos, pulso matavimas turi būti super tikslus ir niekada nedinginėti (esu turėjęs tokių problemų praeityje). Suprantu, kad pulsometro tikslus veikimas stipriai priklauso ir nuo diržo, bet Garmin’o laikrodis ir diržas dar nė karto nebuvo susipykę. Bėgioju daug metų, esu turėjęs visokiausių pulsometrų, ir šis derinys veikia be priekaištų.
  • Ilgai laikanti baterija. Gal man pasisekė laimėti loterijoje, bet mano Garmin’as laiko velniškai ilgai. Seniau susidurdavau su problema, kad laikrodis išsikraudavo viduryje treniruotės, nes kažkas (akmuo į mano daržą) pamiršo jį pakrauti. Šio monstro baterija laiko ilgai, tad nebūtina gyventi amžiname strese, kad tik nepamirščiau pakrauti laikrodžio. Plius, tai geras dalykas ultra ir iron gerbėjams – nereikia imtis su savimi powerbank’o, nes žinai, kad nuo starto iki finišo tavo draugelis bus su tavimi.
  • Šiais laikais, didžiausi pasaulio brandai stengiasi, kad bėgimui skirta amunicija svertų kuo mažiau: bateliai, apranga, trail žaisliukai. Tai natūralu, norisi, kad ir laikrodis nebūtų lyg plyta ant rankos! Pasakysiu paprastai, jeigu bėgimo metu žmogus neturi įpročio dažnai žvilgčioti į laikrodį, tas jis tikrai pamirš, kad jį turi ant rankos.
  • Patogus intervalinėms treniruotėms. Ši vieta iš viso yra fantastiška, nes tereikia tik įsijungi Indoor Track funkciją ir bėgti 🙂 Esu susidūręs su laikrodžiais, kurie turi daugiau funkcijų nei išmaniausias telefonas, bet kai reikia bėgioti intervalus, o tave domina tik laikas, pace ir kartais pulsas, patogaus sprendimo nėra. Čia viskas paprasta: Start – lap lap lap lap – End/Save. Noriu pabrėžti, kad lap mygtukas, bėgimo metu, spaudžiamas super lengvai ir nepasitaiko nepaspaudimo ar perspaudimo kelis kartus momentų.
  • Įdomu. Bėgant easy run (liaudiškai – krosus) aš kartais įsijungiu mode, kuriame ekranas yra suskirstytas pagal kardio zonas ir yra rodomas pulsas ir zona, kurioje esi. Tai smagu, kai nenori sekti pace ar kiek km surinkai. Nes bent jau aš turiu kvailą įprotį vis pachekinti, tai kiek jau km nubėgau, koks pace ir pan.

Labiausiai nustebinęs dalykas – VO2max skaičiavimas. Aš tikrai skeptiškai žiūrėjau į tai, kad laikrodis, kažkokiu mistiniu būdu paskaičiuoja tavąjį VO2max. Tačiau vieną dieną likau apšalęs, kai atlikęs testą laboratorijoje gavau tokį patį skaičiuką, kurį išskaičiavo ir manasis Garmin. Technologijų kūrėjai tikrai nemiega ir kuria ateitį dabar.

Finalinis verdiktas: šiame įraše nekalbėjau apie basic funkcijas, nes turiu įtarimą, kas jūs esate nuovokūs ir suprantate, kad Garmin nepamiršo jų įdiegti: žadintuvas, ekrano skaičiukų spalvos ir kcal sudeginimo skaičiavimas 🙂 O kalbant rimčiau, čia yra viskas, visiškai viskas, ko reikia mums sportuojant ar stebint savo dienos veiklą.

Finalinio verdikto finalinis žodis: PATIKIMAS ir TOBULAS (žinoma, reikia tikėtis, kad ateityje Garmin dar labiau nustebins ir sukurs dar kažką geriau).

You may also like

1 comment

Pliadisfoto 2018-05-11 - 13:08

Aciu kad pakeliat nuotaika!

Comments are closed.