3
Geg
2019

Mahatma Gandhi „My experiments with Truth“

        Būtų sunku rasti žmogų, kuris bent jau viena ausimi nebūtų girdėjęs apie Mahatmą Gandhi lyderį, kuris vedė Indijos valstybę nepriklausomybės link. Mano nuomone, tai neeilinė asmenybė, atnešusi pokyčius į XX a. geografinį bei politinį žemėlapius. Gandhi kovojo už laisvę, už žmogaus bei žodžio teises. Tai aktyvistas, kovojęs už gyvenimą tais laikais, kai gyvybė buvo verta ne itin daug. M. Gandhi – Indijos tautos tėvas.

       Autobiografinė knyga „Gandhi. My experiments with Truth“ atskleidžia šios asmenybės virsmą žmogumi, kurį mes gerai pažįstame iš daugybės literatūrinių šaltinių. Juk asmeninio gyvenimo dramos, istoriniai įvykiai, atsitiktinumai ir visi kiti veiksniai, išugdę šią dvasią, dažniausiai yra užmirštami. Taip, sunku prieštarauti faktui, kad jo darbai bei veikla yra įėję į pasaulio istoriją. Tačiau nereikia pamiršti, kad jis, kaip ir mes, visų pirma yra žmogus, kuriantis savo asmeninę istoriją.

       Ši knyga – tai paties Mahatmos Gandhi parašyti atsiminimai apie jo ankstyvąjį gyvenimo etapą, atskleidžiantys asmeninį požiūrį į mokslą, darbą, šeimą bei tikėjimą. Kaip jis pats teigia, tai eksperimentai su gyvenimu be smurto, celibatu bei kitais elgesio principais, išskirtais iš tiesos. Juk tiesa, M. Gandhi buvo suverenus principas, apimantis daugybę kitų principų.

You may also like

Shin Kyung-Sook „Prašau, pasirūpink mama“
Peter Stjernstrom „Geriausia knyga pasaulyje“
Andrius Tapinas „Prezidentas“
Yuval Noah Harari „Sapiens“