fbpx
Home Mano pasaulis / Mintys Kipras – šilumos oazė ir išsigelbėjimas šiais pandemijos metais

Kipras – šilumos oazė ir išsigelbėjimas šiais pandemijos metais

by Neko
Kipras

Kai jau galvojau, kad šiais metais kelionės paniro į komą, įgyvendinau spontaniškai kilusią idėją ir savaitę laiko praleidau Kipre. Žinoma, negaliu labai skųstis šių metų kelionėmis, juk sausio mėnesį buvau Eilate, Izraelis, o vasario dvi savaites praleidau po Afrikos saule, besimėgaudamas deginančia Kenijos saule ir nerealia bėgimo stovykla Itene. Žinoma, aš pratęs per metus keliauti ženkliai daugiau, tad šie metai yra lengvas smūgis į paširdžius, nors toks verkšlenimas, matyt, minimaliai yra apgailėtinas. Reikia susitaikyti su esama situacija, nes nėra jokios prasmės “parintis” dėl tokių, ypač vakarietiškų problemų, o ir bet tačiau, krimstis dėl dalykų, kuriems negali daryti įtakos, mažų mažiausiai nėra racionalu, nors kartais nėra taip lengva. Tačiau, esu laimingas  juk visgi pabuvau visą savaitę Kirpe! Atsiprašau visų, kurie šiais metais nepagavo jokio lango kelionėms ir atsiprašau tų, kurie sako, kad visi keliautojai yra blogis (turiu nuojautą, kad tokie veikėjai neskaito mano blog’o).

      Grįžkime prie kelionės ištakų, pirminis kelionės planas buvo vykti keturioms dienoms (pirmadienis – penktadienis), bet iki skrydžio likus dviem dienoms, Wizz air kompanija paskelbė, kad pirmadieniais skrydžiai yra atšaukiami, ir vienintelis likęs variantas yra penktadienis – penktadienis. Tame jokios tragedijos tikrai nėra, beeeet teko praleisti Vilniaus maratoną ir daugybės savo auklėtinių pasirodymų. Jeigu bent kažkiek daugiau mane pažįstate, suprasite, kad man šį sprendimą priimti buvo sunku, o galutinį tašką padėjo bėgikų raginimas pailsėti, mat ir aš jiems pabodau per šiuos metus 😀

      Prieš išvykdamas į Kiprą pasidomėjau, kad šios šalies valdžia visą pasaulį yra susiskirsčiusi į tris kategorijas (A, B, C). A kategorija – į jį pateko ir Lietuva, tai šalys iš kurių atvykus nereikia saviizoliuotis, tik prieš skrendant reikia užpildyti tam tikrą registracijos formą.  B kategorija – šalys, iš kurių atvykti galima, bet būtina prieš tai atlikti Covid-19 testą ir pateikti neigiamą testo atsakymą. Jį būtini atlikti ne daugiau kaip 72 val iki kelionės. C kategorija yra skirta šalims, iš kurių atvykti į Kiprą negalima. Sprendimą į Kiprą vykti priėmiau lengvai, nes sergamumas šalyje buvo vienas mažiausių Europoje, tad jokios saviizoliacijos manęs nelaukė  ir grįžus, žinoma, per savaitę galėjo įvykti labai daug visko.

      Tik atvykus į Kiprą manęs laukė mini staigmena – privalomas Covid-19 testo atlikimas oro uoste. Apie tai iš anksto nieko nežinojau, tad šis netikėtumas sukėlė lengvą sąmišį, juk tai galėjo reikšti paros laiko saviizoliacija iki kol gausiu testo atsakymą. Tačiau, A kategorijai priklausantiems keliautojams, testas yra atliekamas nemokamai ir jokios saviizoliacijos nėra (daug logikos tame aš neįžvelgiu, bet..). Taip, juk pasaulyje nėra apsaugotas niekas, o papildoma apsauga nepamaišys. Taigi, atlikau testą, o po paros sužinojau, kad nesergu 🙂

      Kipre lankiausi jau trečią kartą. Todėl žinojau, kad manęs laukia geras maistas, šilta jūra ir geras oras, bet aš nesitikėjau tokio karšto oro. Kasdien oro temperatūra pasiekdavo 33-34 laipsniai. Taip, nors aš ir mėgstu karštį, bet tokiu oru net apie menkiausią veiklą negali būti nė kalbos. Deginimas ir maudymasis, suprantama, kad nesiskaito. Saulei nusileidus oro temperatūrą krisdavo iki 27-28, o vos jai pakilus (apie  6 val ryte), ji vėl staigiai pakildavo link 30. Tad sportas, kalbu apie bėgimą yra galimas tik tamsiuoju paros metu. Leiskite paminėti, kad jūroje vandens temperatūra – 29. Man dar nėra tekę būti tokiame šiltame vandenyje. Manau, kad visi žinote tą jausmą, kuomet karštą dieną įlipęs į vandens telkinį, keletą pirmųjų akimirkų patiri lengvai šaldantį jausmą, dėl stipriai įkaitusio kūno ir sąlyginai vėsesnio vandens sąveikos. Tai va, čia tokio dalyko nėra. Įlipus į vandenį apima jausmas , kad vaikštai, o vėliau ir plaukioji arbatoje. Žinoma, iki plaukimo dar reikia nemažai paeiti, nes krantas – itin seklus ir be duobių. Kalbu apie Larnakos, Limassol ir Ayia Napa paplūdimius.

      Tam, kad šis įrašas būtų jums naudingas, surašysiu keletą vietų, kurias išbandžiau savo kailiu šios ar prieš tai buvusių kelionių metu ir kurios tinka pasyviam poilsiui. Paplūdimiai. Be jokios abejonės, kad geriausieji yra salos rytuose prie Ayia Napa miestelio:

  • Konnos beach;
  • Pantachou;
  • Fig tree.

      Nereali vieta nardymui yra The Blue Lagoon! Šią vietą aplankyti yra privaloma. Aplink ją rasite ir daugiau smagių vietų, tap nepatingėkite ir pavažinėkite po apylinkes. Larnaka yra mažas miestelis, tad paplūdimių yra vos keletas, bet aš rinkausi Mackenzie beach, nes jis atokiau nuo miesto centro, o virš jo įspūdingai beleidžiantys lėktuvai sukuria smagų efektą. Šalia paplūdimio yra gausybė gerų restoranėlių ir kavinių. Tad tai tobulo poilio oazė. Paplūdimiuose gulto ir skėčio komplekto kaina – 5eur.

      Kipre galima rasti daug ir skanaus maisto. Labiausiai noriu pabrėžti žodį daug. Štai keletas tikrai smagių vietų pietums ir vakarienei Larnakoje:

  • Ocean Basket;
  • The Brewery Larnaca;
  • To Arxontikon;
  • To Kafe Tis Chrysanthi’s;
  • Almar seafood bar.

      Nikosijoje, Kipro sostinėje, būtina aplankyti restoraną – Piatsa Gourounaki. Tai tobulas kiprietiško maisto ir aukštos kokybės restoranas.

      Larnakoje galima rasti ir itin geros kavos – Paul’s Coffee Roasters ir Edem’s yard. Beje, ši vieta yra fantastiškai gera pusryčiams, REKOMENDUOJU! Limassol geros kavos galima rasti – Uluwatu Specialty coffee. Be šių gerų kavos taškų, saloje gan daug: Nero cafe, Starbucks ar vietinių Coffee Island kavinių, bet tie keli, prieš tai mano paminėti yra tiesiog kitas lygis.

      Kipre, mano giliu suvokimu, gan keistas viešasis transportas. Teoriškai ir praktiškai su juo kaip ir galima nusigauti iš vieno miesto į kitą, ar pavažiuoti keletą stotelių, pvz. iš Larnakos centro iki oro uosto, bet kartais jis dėl tam tikrų neaiškių priežasčių neatvažiuoja. Kartą esu paklausęs vairuotojo, kodėl neatvažiavo prieš tai turėjęs būti autobusas, vyrukas gūžtelęs pečiais tarstelėjo, “kad galbūt nebuvo keleivių..” Ką?! Žinoma, šis įvykis buvo ne sezone metu. Be viešojo transporto saloje veikia BOLT, tiesa, jis nėra pigus. Tačiau patogu ir greita. Beje, kartais juk gali pasisekti su vairuotoju! Vienas vyresnio amžiaus vyrukas buvo iškalbingesnis. Pokalbis standartiškai prasidėjo frazėmis „iš kur tu, kiek laiko būsi ir pan.”, o baigėsi apie ekonomiką ir politiką, kas taip pat yra gan natūralu, beeet svarbiausias dalykas, kad jis rekomendavo savo žmonos restoraną, esantį kiek atokiau nuo miesto centro ir mažiau orientuotą į turistus. Tad gavosi ne tik kelionė, bet ir naujos vietos atradimu, bet nežinau, ar visuomet verta išklįsti iš maršruto ir leistis vežamam „kažkur į žmonos restoraną” (gali gautis gero siaubo trilerio pradžia). Tačiau šį kartą viskas baigėsi sėkmingai, triukšmingame, su gyva muzika ir pilname vietinių gyventojų restoranėlyje. Be šių susisiekimo priemonių, galima nuomotis automobilį. Tai be jokios abejonės patogiausias būdas, norint aplankyti įvairias salos vietas. Keletą kartų nuomojausi automobilį iš Larnakos oro uosto. Rinkausi AVIS paslaugas, nes imant pilną draudimą, užšaldydavo tik 100 eur depozitą (kitų įmonių sąlygos ir kainos buvo prastesnės). Be jokios abejonės galima bandyti  imti ir vietinių įmonėlių nuomojamus automobilius, bet žinau keletą atvejų, kai tai baigėsi ne itin smagiai, tad aš geriau sumokėsiu keletu eurų daugiau, bet būsiu ramus. Beje, nepamirškite, kad Kipre eismas vyksta kita puse, tai “automatas” patogiau už mechaninę.

      Kipras įdomi sala, turinti begales įdomių vietų. Sostinė Nikosija, deja, bet padalinta į dvi dalis. Šiaurės Kipras, kaip ir dalis sostinės priklauso Turkijai. Rekomenduoju pasivaikščioti ir patyrinėti tą salos dalį. Bent jau man, urbanistikos mėgėjui, tai buvo labai įdomi patirties. Tik kiek liūdnoka, nes miestas, tiek kiprietiška dalis, o ypač turkiškoji dvelkia liūdesiu. Tačiau kiek kitokia nuotaika vyrauja salos pietuose, o ypač pietryčiuose. Toje salos dalyje nuostabūs paplūdimiai, ir tikiu, kad vyksta super kieti vakarėliai (bet man neteko dalyvauti :D).

     Saloje didesnių miestų, be jau aptartos sostinės yra keletas. Larnaka – gan nedidelis ir jaukus miestas, esantis šalia fantastiškų paplūdimių ir kiek ramesnis nei didesnis Limassol. Šis turi nerealiai smagų senamiestį su begalę įdomių restoranėlių ir bariukų. Pafosas, mano akimis yra viduriukas tarp Larnakos ir Limassol.

      Beje, Kipras turi ir Olimpo kalną, kurio aukštis beveik 2 kilometrai. Tad tai gan didelių kontrastų sala: nuo lagūnų ir stačių krantų iki kalnų, nuo vakarėlių gausių miestų iki kvapą gniaužiančios gamtos. Ir žinoma, čia karaliauja katės!

      P.S. nerekomenduoju į salą vykti vasaros metu, nes liepos ir rugpjūčio mėn., kuomet karštis saloje nepakeliamas – 40+.

0 comment
0

You may also like