3
Geg
2019

Jacqueline Raoul-Duval „Kafka, amžinasis sužadėtinis“

Ar yra žmonių, nežinančių Kafkos? Abejoju. Ar yra žmonių, manančių, kad jo kūryba pervertinama? Taip, yra ir aš juos pažįstu. Mano santykis su šiuo rašytoju įdomus. „Metamorfozes“ skaičiau, nes būtina. „Procesą“ skaičiau turėdamas panašių ketinimų, bet jau vedamas smalsumo, o šis savo ruožtu pagimdė norą šiek tiek giliau pasidomėti pačiu autoriumi.

Ši knyga pasaulį išvydo praėjus maždaug 30 metų po Kafkos mirties, kai jo kūryba jau buvo sulaukusi šlovės ir pripažinimo. „Kafka – amžinasis sužadėtinis“ – tai 12 autoriaus gyvenimo metų, perteiktų jo paties rašytuose laiškuose keturioms jo gyvenimo moterims. Tai 4 meilės istorijos, turinčios tą patį braižą – aistra, baimė, kančia, išsiskyrimas. Francas Kafka, meilės trokštantis jaunuolis, bijo santuokos ir rutinos. Jo nuomone, tai gali sunaikinti dar didesnę jo aistrą nei meilė moteriai – laisvę rašyti. Juk tai yra jo gyvenimo pašaukimas.
Dvejonės, skausmas, kančia, trumpos laimės akimirkos ir mirties nuojauta – visa tai puikiai perteikta Kafkos rašytuose laiškuose, o knygos autorius visa tai pavertė įdomia istorija, leidžiančia šiek tiek geriau suprasti Franco gyvenimo pojūtį.

Šią knygą rekomenduoju visiems literatūros mėgėjams, besikapstantiems šiek tiek giliau šiame pasaulyje.

You may also like

Shin Kyung-Sook „Prašau, pasirūpink mama“
Peter Stjernstrom „Geriausia knyga pasaulyje“
Andrius Tapinas „Prezidentas“
Yuval Noah Harari „Sapiens“