3
Geg
2019

Emile Ajar (Romain Gary) „Meilutis. Smauglio vienatvė Paryžiuje“

Norint geriau suprasti Romaino Gary kūrybą, būtina bent jau iš dalies žinoti jo gyvenimo istoriją. Tai leidžia daug giliau suvokti jo kūrinių filosofinę prasmę.

R. Gary – garsus prancūzų rašytojas, mylimas skaitytojų, įvertintas daugybe apdovanojimų, vieną dieną pajunta, kad jo, rašytojo, žvaigždė gęsta, jis jaučiasi nurašytas anksčiau laiko. Šis įvykis R. Gary priverčia susikurti alter ego ir parašyti keletą knygų Emile’io Ajaro vardu. Neįtikėtina, bet šios knygos itin išpopuliarėja, o viena jų tampa perkamiausiu XX a. prancūzų romanu.

Šiame Romaino Gary kūrinyje pasakojama apie vienatvės jausmo kamuojamą keistuolį, gyvenantį savo susikurtame pasaulyje bei trokštantį meilės. Ponas Kuzinas, pagrindinis kūrinio veikėjas, kamuojamas šių jausmų priglaudžia smauglį ir pavadinęs jį Meilučiu tikisi, kad bent tai jam leis sulaukti šiek tiek švelnumo. Ironiška, bet nepritapėlis, ieškantis meilės, bet niekaip nedrįstantis žengti lemtingo žingsnio, mat yra įsimylėjęs savo bendradarbę, įsigijęs tokį augintinį tik dar labiau atitolina save nuo savo siekiamybės.

You may also like

Shin Kyung-Sook „Prašau, pasirūpink mama“
Peter Stjernstrom „Geriausia knyga pasaulyje“
Andrius Tapinas „Prezidentas“
Yuval Noah Harari „Sapiens“