3
Geg
2019

Boris Johnson „Churchillio veiksnys. Kaip vienas žmogus lėmė istoriją“

       Ne visi pasaulio lyderiai, turėję įtakos vieno ar kito karo baigčiai (šiuo atveju ir pačiam pasauliui) yra tokie charizmatiški kaip Winston Churchill. Tai politikas, Jungtinės Karalystės vyriausybės vadovas, lakūnas, Nobelio literatūros premijos laureatas, žurnalistas. Būtų galima rasti ir daugiau sričių, kuriose pasireiškė W. Churchill. Na, o turint omenyje, kad jis tiesiogiai prisidėjo prie Antrojo pasaulinio karo baigties, tampa protu nesuvokiama, kiek daug šis žmogus matė savo gyvenime.

       Šią biografiją „Churchillio veiksnys. Kaip vienas žmogus lėmė istoriją parašė ne ką mažiau žinoma šių laikų asmenybė – Boris Johson. Jau nuo pat pirmų knygos išleidimo dienų ji tapo itin populiari. Veikalų apie W. Churchillį iki šios dienos išleista nemažai, tačiau šios knygos autoriui pavyko sausus faktus paversti jaudinančia istorija, kuri atskleidė W. Churchillio asmenybės gelmes. Rašytojas, pasakodamas herojaus istoriją skaitytojui, leidžia suvokti, kokie veiksniai lėmė charakterio formavimąsi: sūnaus ir tėvo santykiai, finansinė šeimos padėtis, geopolitiniai veiksniai, susiformavę pomėgiai.

       Ši knyga leis geriau pažinti ne tik W. Churchillio asmenybę, bet ir tų laikų istoriją bei, žinoma, atskleis, kaip šie du veiksniai (asmenybė ir istorija) turėjo įtakos vienas kitam. Pirmasis ir Antrasis pasauliniai karai, moterys, žurnalistika, alkoholis ir tabakas, šeima, politika – viskas vienoje knygoje apie pasaulio žemėlapį keitųsi W. Churchillį.

You may also like

Shin Kyung-Sook „Prašau, pasirūpink mama“
Peter Stjernstrom „Geriausia knyga pasaulyje“
Andrius Tapinas „Prezidentas“
Yuval Noah Harari „Sapiens“