Blog’as

8
Lap
2019

Pasiruošimas varžyboms prasideda galvoje: štai ką reikia žinoti

       Ar yra vienas vienintelis teisingas būdas kaip tinkamai pasiruošti bėgimo varžyboms, tarkime, maratonui, pusmaratoniui ir kitoms distancijoms? Manau, kad tiesa slypi kažkur anapus, o mano asmeninė nuomonė: nėra vieno būdo. Metodikų yra daug, nes kiekvienas treneris turi savo individualų požiūrį į pasiruošimą. Šiame įraše pasidalinsiu trumpomis bendrinėmis įžvalgomis kaip aš matau pasiruošimo proceso formavimą dviem aspektais: techniniu ir mentaliniu.

Daugiau

4
Lap
2019

Kaip plento išlepintas bėgikas ieškojo romantikos trailo trasoje

       Nutariau nugludintą asfaltą iškeisti miško paklotę. Ar ilgam ir su kokiomis emocijomis, tuojau paaiškinsiu. Esu keletą kartų bėgęs miške, kartą Italijoje ir vieną kartą X-trasoje. Visais išvardintais atvejais, bekelės bėgimuose neradau jokios magijos, kuria dalijasi visi trail bėgikai. Tad mano sąlytis su trail bėgimu yra skurdus. Galbūt aš esu brokuotas, o galbūt sugadintas urbanistinis žmogėnas. Dar vienas galimas variantas, kad trail bėgimas yra sunkesnis fiziškai (ypač, kai nesi tam pasiriuošęs). Toks bėgimas reikalauja daugiau jėgos kojose ir žinoma, kitokios bėgimo technikos. Nuolatiniai kalniukai, besikeičiantis gruntas ir staigmenos, kaip netikėtai “rasta” šaknis po samanomis išmuša net iš ritmo, bet ir nesuteikia papildomos romantikos, kurios ir taip trūksta. Nors galbūt abipusiam ryšiui atsirasti reikia daugiau laiko ar bent jau ramesnio bėgimo. Manau, kad dar grįšiu prie šio reikalo. Kada nors.

Daugiau

31
Spa
2019

Grįžkime prie šaknų. Bėgimas. Filosifinis požiūris. Pradžia.

       Manau, nebus daug prieštaraujančių žmonių minčiai, kad kiekvienas bėgikas, besiruošiantis varžyboms, geriausios formos nori būti varžybų dieną. Akivaizdu, kapitone? Norint, kad šis įnoris taptų realybę reikia sistemingai tam ruoštis. Žinoma, tai galioja tuomet, kai žmogus yra sudalyvavęs ne vienose varžybose, bėgimas yra ne tik vakaro pasilakstymas, o rimtesnės treniruotės. Treniruočių metodologijų yra daug, dar daugiau yra trenerių bei filosofuojančių šia tema. Pasakyti, kad yra tik viena teisinga kryptis, būtų šventvagiška ir neteisinga. Aš garsiai mąstau, kad tinkama judėjimo kryptis yra ta, kuri leidžia progresuoti (ar dirbant kitaip, progresas būtų kitoks, tai jau kita tema, reikalaujanti diskusijos), o ar ji geriausia, populiariausia, ar dar kažkokia “-iausia”, koks skirtumas. Esmė, kad varžybų dieną žmogus būtų geriausios fizinės bei mental formos ir tai atsispindėtų varžybų rezultate.

Daugiau

15
Lie
2019

Yra vienas nuodas, kuris ėda motyvaciją

Klausiate manęs, kaip neprarasti motyvacijos? O aš pradėsiu tikrai ne nuo motyvuojančio atsakymo – ją prarasti yra labai lengva. Juk gyvename tokiais laikais, kai pastovumas yra nepastovus. Tačiau šis tekstas ne lapas vadovėlio su 10 būdų, kaip save motyvuoti. Tiesiog garsiai išsakyti pamąstymai iš patirties, kurią kaupiu kasdien judėdamas, dirbdamas, sportuodamas, gyvendamas. Ir jei bent vienas iš jūsų čia rasite bent vieną mintį ir ją pritaikę sau pasijusite geriau, vadinasi, rašiau ne veltui. Vis dėlto, atsakymą, kaip susigrąžinti motyvaciją, rasite.

Daugiau

2
Lie
2019

Nelegalu, bet linksma. Arba patarimai: kokiu transportu keliauti po Keniją.

       Gyvenimo tempas Kenijoje gan lėtas. Išimtis yra tik sostinė Nairobis. Bet ir joje skubėjimas yra kitoks. Ramesnis. Didžiausią chaosą sukuria transportas: užsikimšusios pagrindinės miesto arterijos (pagrindinės yra tik dvi), nesuskaičiuojama galybė „matatu“ bei jų kontrolieriai, kurie garsiai rėkdami praneša apie jose esančias laisvas vietas.

Daugiau

17
Bir
2019

Aiškindamasis Kenijos bėgikų paslaptis, atskleidžiau ir savąsias

       Sakykite, dėl kokių priežasčių keliaujate Jūs? Bet rimtai, dėl kokių? Dėl atostogų šiltuose kraštuose? Galbūt jūsų draugai įkėlė gražių nuotraukų į instagramą iš Balio, Tailando ar Singapūro ir jūs užsimanėte ten nuvykti? Gal mėgstate keliauti kažkur būtent todėl, kad ten viskas įskaičiuota arba už jus viską suorganizavo kelionių agentūra ir jums patiems tereikia spėti paskui gidą bei viską fotografuoti? Na, o galbūt jūs esate šalių, miestų kolekcionierius ir dėlioja savo žemėlapyje taškus ant vietų, kuriose yra buvęs. Dalį jūsų tikriausiai vilioja pasaulio istorija, skirtingos kultūros, jų pažinimo troškimas, kurį geriausiai galima numalšinti tik keliaujant.

Daugiau

7
Bir
2019

Vien tik liūtai, žirafos ir beždžionės neapibrėžia Kenijos. Iš čia parsivešiu tai, kas negrįžtamai pakeis mano gyvenimą.

       Man Afrika, na, gerai, Kenija visuomet asocijavosi su žirafomis, liūtais bei gentimis, kuriose gimsta vieni geriausių pasaulio bėgikų. Tad viena iš priežasčių, kodėl aš čia – bėgikų mieste Itene, arba, kaip jie save vadina, „Home of champions“. Tačiau apie Iteną ir gyvenimą jame plačiau parašysiu kitame tinklaraščio įraše.

Daugiau

14
Vas
2019

Amžina kova: daugiau angliavandenių ar riebalų?

       Visais laikais žmonės burdavosi į bendruomenes pagal daugybę kriterijų: religija, tautybė, lytis, amžius, pomėgiai, hobiai ir t. t. Mityba taip pat nėra išimtis. Turbūt galima drąsiai teigti, kad beveik kiekvienas žmogus turi savo nuomonę apie tai, kas yra sveika bei naudinga ir ko reikėtų vengti ar iš viso atsisakyti. Vienos aršiausių kovų vyksta tarp pasirinkimo kas geriau/sveikiau high-fat / low-carb ir low-fat / high-carb mityba. Tos kovos (jeigu jas galima taip pavadinti) vyksta tiek tarp mitybos specialistų, gydytojų, mokslininkų, tiek tarp eilinių žmonių, kurie yra pasirinkę vieną ar kitą barikadų pusę.

Daugiau

1 2 3 8