3
Geg
2019

Axel Munthe „Knyga apie San Mikelę“

       Autorius teigia, kad norint parašyti gerą knygą apie save, visų pirma reikia galvoti apie kitus. Ši mintis taikliai atspindi knygos herojaus pasaulėžiūrą bei gyvenimo kryptį, kuria jis eina. Tai kūrinys, alsuojantis ramybe ir atskleidžiantis tos epochos vyraujančias nuotaikas.

       Gimęs Švedijoje, studijavęs mediciną Paryžiuje, A. Munthe trokšta turėti namus mažoje Kaprio saloje prie Neapolio krantų. Jo svajonė išsipildo – nusipirkęs sklypą su prieš tai čia stovėjusio namo griuvėsiais, Axel Munthe bando įgyvendinti savąją svajonę.

       Šis autobiografinis romanas – prisiminimų knyga, kurioje pasakojami įvykiai, nutikę autoriui per jo ilgą gydytojo karjerą. Skaitant knygą (kuri parašyta prieš beveik 100 metų) nuolat tenka susimąstyti, kaip drastiškai pasikeitė medicinos galimybės ir kartu kaip mažai pasikeitė žmogiškumo ir abejingumo santykis, kai kalbama apie valdžią bei pinigus.

        Stipriausia knygos ypatybė – ramus pasakojimo tempas ir tokia pat rami autoriaus asmenybė net tuomet, kai kalbama apie žiaurumą bei neteisybę. Susidaro įspūdis, kad autorius tarsi susitaikęs su savo epochos problemomis, nebando pakeisti pasaulio, o tik stebi bei daro savas prielaidas.
Jeigu reikėtų aprašyti knygą vienu sakiniu: tai kūrinys apie žmogiškumą ir paprastumą.

You may also like

Shin Kyung-Sook „Prašau, pasirūpink mama“
Peter Stjernstrom „Geriausia knyga pasaulyje“
Andrius Tapinas „Prezidentas“
Yuval Noah Harari „Sapiens“