Apie mane

NEKO

Mano vardas – Dalius, bet internetinėje erdvėje esu geriau žinomas NEKO slapyvardžiu. Šis blog’as yra apie tokį pasaulį, kokį aš matau, ir jame vykstančius reiškinius. Mano gyvenimo ašis yra bėgimas, esu treneris, tad daug dėmesio skiriu su juo susijusioms temoms.

Laisvu laiku skaitau knygas. Daug knygų.  Ir mėgaujuosi gera juoda kava. Tad blog’e jūs rasite daugybę filosofinių nukrypimų, o gal tiksliau, minčių, virtusių tekstu, kam be jokios abejonės įtaką padarė literatūra. 

Aš nebijau sporto sujungti su menu. Ne vien dėl to, kad išeina visai nieko darinys ir taip įdomiau. Gyvenimas nėra vienas siauras kelias ir noriu aprėpti visas platybes bei pajusti jo gylį. 

Darbas

 • Treniruoju NEKO Runners“ bėgikus;
 • Rašau ONLINE bėgimo planus;
 • Vedame bendro fizinio treniruotes;
 • Kuriu NEKO podcast’us;
 • Rašau užsakomuosius straipsnius;
 • Kuriu turinį įmonių soc. erdvei;
 • Vedu seminarus;
 • Vystau desertų projektą „NO Regrets“;
 • Organizuoju sporto stovyklas.

Blog'as

Šiame bloge rašau tokiomis temomis:

 • Apie ilgų nuotolių bėgimo subtilybes;
 • Savo kelionių įspūdžius;
 • Skaitytas knygas;
 • Kylančias mintis apie mus supantį pasaulį.

Pomėgiai

Mano veiklos bei pomėgiai:

 • Bėgimas (sportas);
 • Literatūra;
 • Kelionės;
 • Kava;
 • Pokalbiai;
 • Rašymas;
 • G y v e n i m a s.

Apie mane

Gimiau ir užaugau Vilniuje, mano asmenybę lipdė betoninės džiunglės,  dešimtojo dešimtmečio mados, literatūra ir, žinoma, sportas. Dabar drąsiai galiu sakyti, kad sportas, o tiksliau – lengvoji atletika, padarė didžiulę įtaką mano gyvenimui ir pasaulėžiūros formavimuisi. Išmokau planuoti laiką, nes tekdavo daug sportuoti, išmokau nepasiduoti, susitaikiau su tuo, kad kartais tenka pralaimėti, išmokau siekti užsibrėžtų tikslų, nors kartais jie atrodydavo nepasiekiami. Šiu metu save kaip asmenybe lipdau keliaudamas, skaitydamas bei bendraudamas su begale skirtingų žmonių. 

Darbas susijęs su sportu

Esu įkūręs bėgimo klubą NEKO Runners. Tai yra vienas iš pagrindinių mano darbų! Klube treniruojasi apie 60 žmonių. Mes darome bendras treniruotes, kurių metu ruošiamės įvairioms bėgimo varžyboms bei  siekiame asmeninių tikslų. 
Šią veiklą pavadinti darbu būtų sunku, nors taip, aš kuriu planus, organizuoja, treniruoju. Tačiau man tai –  gyvenimo būdas, kuomet mane supa bendraminčių būrys, turintys vieną didelį bendrumą – meilę bėgimui. 
Kartu su klubo žmonėmis dalyvaujame varžybose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Keletą kartų per metus vykstame į stovyklas. Žinoma, kad susiorganizuojame mažesnių bei didesnių vakarėlių. Taigi, iš vienos pusės tai darbas, iš kitos – gyvenimo būdas.

Dirbu ir su triatloninikais. Keletą metų buvau bėgimo treneriu 3 Club klube. Šiuo metu dirbu tik su individualiais atletais, kurie siekia asmeninių pergalių nuo sprinto rungties iki paties IRON MAN.

Rašau indivualius bėgimo planus žmonėms internetu. Tai  pasiteisinęs dalykas, nes ne visi žmonės, kuriems patinka mano metodikos ir darbo stilius, turi galimybę treniruotis kartu su klubu dėl begalės priežasčių: darbo valandos, šeimyninė padėtis ar gyvenimas kitame Lietuvos mieste ar  net užsienyje. Tad mano darbas kurti bėgimo planus ONLINE, kad žmonės pasiektų savo asmeninius tikslus distancijoje nuo 5 km iki … 100+ km 🙂 

Keletą kartų per savaitę vedu bendro fizinio treniruotes LR Kineziterapijos studijoje. Su kineziterapeute Rasa rūpinamės, kad žmonės stiprėtų bei išvengti traumų, o tai leidžia varžybose siekti aukštesnių tiklsų. 

Oh, vos nepamiršau!! Juk turiu ir vaikų grupę! Su draugu Jonu Ž. dirbame kartu net 8 vaikų grupe! Žinoma, kad pagrindinis akcentas yra bėgimas.. nors kartais išgeriame po puodelį kakavos 🙂  

Darbas susijęs su kūrybą

Mano domėjimasis sveiko gyvenimo būdo puoselėjimu atvedė mane į Rich Roll’o pasaulį. Perskaičiau knygą, perklausiau begales jo sukurtų podcastų ir vieną dieną atsikėliau su mintimi, kad ir aš noriu kalbinti žmones, bet šiek per kitokią, labiau gyvenimišką prizmę. Pradėjau nuo pokalbių įrašymo su kolegomis bėgikais. Na, o vėliau pokalbiai taip įsibėgėjo, kad galiu pasigirti jos esu kalbinęs Remigijų Šimašių, Gediminą Grinių, Nerijų Mačiulį, Aleksandrą Sorokiną, Laurą Asadauskaitę, Domantą Razauską. Kaip matote pokalbio herojų akiratis išplėti nuo olimpinių čempionų iki miesto meto ar menininkų. Tačiau išliko ta pati, vieninjanti tema – žmogaus požiūris į gyvenimą bei jo pasirinktą kelią. Šiuos pokalbius galite rasti audio formatu Soundcoud’e, o dalis jau ir video formatu – Youtube

Pastaruoju metu į mano gyvenimą stipriai įsiliejo rašymas. Nors mokykloje man buvo peršama mintis, kad nieko gero neišeis (linkėjimai lietuvių mokytojai), bet esu užsispyręs, nuolat siekiantis tobulėti ir štai mano mintys virsta tekstu, turinčiu savitą braižą. Geras, blogas jis ar įdomus, tai jau skonio reikalais. Tačiau keletai įmonių kuriu turinį socialiniams tinklams. Man šis darbas vienu metu yra tiek iššūkis tiek malonumas. 

Kartais bėgikas bei užslėpto talento rašytojas transformuojasi į oratorių. Skaitau pranešimus įvairiems kolektyvams apie sportą bei šį gyvenimo būdą. Visuomet yra smagu pasidalinti savo patirtimi bei įžvalgomis. 

Dar viena veikla, suteikianti mano gyvenimui įvairumo, iššūkių ir, tiesiogine žodžio prasme , saldumo yra NO Regrets. Su kolege konditere startavome su sveikesnių naminių desertų gamyba. Visuomet buvau žmogumi, kuris mėgo saldumynus. Tačiau rasti tokių, kuriuose būtų mažai pridėtinio cukraus, o visi produktai būtų tik ekologiški – buvo sunku. Tad suvieninę jėgas gaminame desertus, kurie yra maksimaliai sveikuoliški (kokie tik gali būti desertai). Xex, juk gyvenime reikia ir nuodėmių, ar ne taip? 🙂

NAUJAUSIA veikla – sporto stovyklos užsienyje!! NEKO Runners bėgikams esu suorganizavęs jau dviženklį skaičių sporto stovyklų. Tad turėdamas kelionių bei sporto patirties, galiu pasiūlyti iš tiesų įdomių variantų!

Rašu šį tekstą ir galvoju.. kaip aš viską suspėju 🙂 Nors, matyt, disciplina „atėjusi“ iš sporto išmokė planuotis savo laiką. 

Pomėgiai

Taip, banalu iki skausmo, bet vienas iš didžiausių pomėgių – kelionės. Žinau, kad šiais laikais nesuskaičiuojama galybė žmonių yra Instagramo blog’eriai, kelionių fotografai bei gyvenimo mokytai. Ir žinot, aš tame nematau nieko blogo! Jeigu kažkam tai įdomu, SUPER
Kalbant apie mano keliones, esu išmaišęs beveik visą Europą. Savo sąskaitoje yra miestų, kuriuose apsilankymų skaičius artėja prie dviženklio. Labai džiaugiuosi, kad liko neaplankytas tik vienas iš žemynų – Australija. Nors aš tikiu, kad greitu metu įkelsiu koją ir tenais. 
Tačiau liūdoka ir šiek tiek pikta ant savęs, kad gan mažai rašau šia tema. Pažadu. Pasitaisysiu. 

Kita, ne ką mažesnė aistra – skaitymas. Tai veikla, be kurios mano gyvenimas būtų neįsivaizduojamas. Tiksliau pasakius, jis taptų niūresnis ir mažiau spalvotas. Tokie autoriai kaip A. Huxley, J. Kerouac, H. Murakami, R. Seethaler, R. Gary, R. Bach įkvepia mane, leidžia pabėgti į kitus pasaulius. Kartais man nesuprantamus. 
Ir nors ilgą laiką buvo nedrąsu kurti knygų apžvalgas, vieną dieną aš išdrįsau ir jas galime rasti mano Instagramo TV – NEKO_DALIUS.

Kava, dar vienas pomėgis, o galbūt tiksliau būtų sakyti silpnybė, be kurios mano gyvenimo kokybė būtų ne smagi. Tad susitikime prie puodelio kavos! 

Mano blog‘as

Tai mano darbų bei pomėgių išraiška raidžių pavidalu. Tai pasaulio matymas, kūrimas ir buvimas viso to  dalimi.