8
Geg
2019

Andrius Tapinas „Prezidentas“

       Turbūt dauguma esate susidūrę su knygų topais. Vienas jų – „knygos, kurias būtina perskaityti“. Apie tai galima daug diskutuoti, bet dabar ne apie tai. Manau, kad jeigu turėtume topą „popsinės lietuvių autorių knygos, kurias būtina perskaityti“, tai A. Tapino knyga „Prezidentas“ šiame tope būtų itin aukštai. Na, o jeigu paimtume kelerių metų laikotarpį, tai ji [knyga] galėtų drąsiai konkuruoti su gydytojų patarimais ar popsinėmis kunigų knygomis. Tačiau ar ji gali konkuruoti dėl knygos turinio ar dėl 1. autoriaus statuso; 2. šių dienų aktualijų – čia jau kitas klausimas.

       Ar man patiko? Sunkus klausimas. Negaliu sakyti „taip“, nes asmeniškai man patinka stipresnis rašymo stilius. Pateiksiu pavyzdį: jeigu mėgstate espresso, americano ne jums. Taip ir čia. Žinoma, aš irgi nesu šio žanro mėgėjas, bet jaučiasi, kad siužetas vietomis buvo „pritrauktas“ per jėgą, todėl nežinau, ar gerai, kai tai pajunta skaitytojas.

       Tačiau negaliu sakyti, kad man nepatiko. Knygą buvo lengva skaityti (čia didelis pliusas), siužetas įtraukė (o tai yra dar didesnis pliusas). Vietomis susimąsčiau: „o, geras, įdomiai rutuliojasi“, ir, be abejo, gera pabaiga.

       Taigi jeigu esate A. Tapino sekėjas – skaitykite, kriminalinio žanro mėgėjas – TAIP / NE, norite paįvairinti kasdienybę – skaitykite, esate smalsus – skaitykite.

You may also like

Shin Kyung-Sook „Prašau, pasirūpink mama“
Peter Stjernstrom „Geriausia knyga pasaulyje“
Yuval Noah Harari „Sapiens“
David Goggins „Can’t Hurt Me: Master Your Mind and Defy the Odds“