11
Gru
2018

Alex Hutchinson „Endure: Mind, Body, and the Curiously Elastic Limits of Human Performance“

     Ilgai svajojau apie knygą, kurioje nebūtų primygtinai siūlomas vienos krypties požiūris ir pateiktos tezės, kuriomis remtasi atliekant vieną ar kitą mokslinį tyrimą. Laikausi nuomonės, kad žmogaus organizmas pernelyg sudėtingas, jog būtų galima padėti galutinį tašką daugybėje sričių ir teigti, kad viskas žinoma nuo A iki Z. Tad ši knyga – tarsi gaivus oro gūsis karštą vasaros dieną. Tai 10 metų darbas, kuriame aprašyta daugybė pačių įvairiausių mokslinių tyrimų, kurie papildo vienas kitą, kartais prieštarauja vienas kitam, o kartais net neturi galutinių išvadų.

     Šią knygą rekomenduoju visiems ištvermės sporto mėgėjams, neatsižvelgiant į jus dominančią šaką, – knyga tinka absoliučiai visiems. Knygoje aprašoma daugybė disciplinų, tokių kaip bėgimas, dviračių sportas, nardymas, ultra trail, triatlonas ir t. t.

     Ši knyga – tai ištvermės sporto analizė pačiais įvairiausiais aspektais – nuo VO2max iki talismanų turėjimo. Tai knyga, kurioje ieškoma atsakymų į patį svarbiausią klausimą – tai kokios gi žmogaus ribos, jeigu, žinoma, tokios yra?

     Patrauklu tai, kad ši knyga parašyta „žmonių kalba“. Pažadu, jog tam, kad suprastumėte, kas joje rašoma, jums nereikės jos skaityti ant kelių pasidėjus fiziologijos ar biochemijos vadovėlį (na, galbūt šiek tiek fiziologijos žinių nepakenktų).

     Svarbu tai, kad šia knyga nebus atsakyta į klausimą „kaip reikia treniruotis“. Galbūt, priešingai, suvoksite, kad ne viskas yra skaičiai, ne viskas, kas yra balta, iš tikrųjų balta, o sportas – tai ne tik mokslas, bet ir magiškas žmogaus galimybių išbandymas.